Спорт - Актуелно
Шумахер е во сигурни раце во пресрет на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 03 јануари 2019
najdobar1f.jpgСемејството на Михаел Шумахер во реткото обраќање до јавноста изјави дека утре, кога тој полни 50 години, „ќе ги слави неговите победи, рекорди и успеси“.
Читај повеќе...
 
Мiркулoвски го откажа настапот на Светското првенство PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 26 декември 2018
mark300k.jpgДолго најавуваното подмладување на машката ракометна репрезентација, конечно, би можело да се оствари на претстојното Светско првенство во Данска и Германија, што се игра во јануари, откако селекторот Раул Гонсалес вклучи неколкумина млади играчи во најдобриот тим.
Читај повеќе...
 
Мачестер јунајтед го отпушти Жозе Мурињо PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 декември 2018
murinjo77.jpgМанчестер јунајтед го отпушти тренерот Жозе Мурињо, два дена по поразот во големото дерби со Ливерпул.
Читај повеќе...
 
Втор фудбалски камп на Фондацијата Реал Мадрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 декември 2018
kamp1we.jpgОд 14 до 18 јануари 2019 година во Охрид, во хотелот „ Аквалина“, ќе се одржи вториот фудбалски камп на Фондацијата на фудбалскиот клуб „ Реал Мадрид“ .Ова беше соопштено на денешната  прес-конференција на која зборуваа градоначалникот  Јован Стојаноски,  Влатко Тодев, лиценциран партнер на „ Real Madrid Campus Experience“ во Македонија и Горан Ѓоргоноски од агенцијата „ Спорт- Арена“.
Читај повеќе...
 
Ривер плејт стана шампион на Јужна Америка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 декември 2018
river1.jpgРивер плејт по четврти пат ја освои Копа Либертадорес, по првото Суперкласико во историјата на јужноамериканската Лига на шампиони.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 1110
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive