Спорт - Актуелно
Герет Бејл ќе игра во Кина за милион фунти неделно PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 27 јули 2019
geret1q.jpgГерет Бејл конечно го напушта Реал Мадрид и ќе ја продолжи кариерата во Кина, кадешто ќе потпише тригодишен договор со екипата на Џијангсу Сунинг. Кинеските медиуми објавија дека најдобриот велшки фудбалер ќе заработува речиси еден милион фунти неделно.
Читај повеќе...
 
Нестороски потпиша за Удинезе откако банкроитира Пале PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 26 јули 2019
nestoroski1q.jpgМалата македонска колонија во Серија А стана побогата за Илија Несторовски, кој денеска потпиша тригодишен договор со Удинезе.
Читај повеќе...
 
Георгиески му ја честиташе победата на Ѓоковиќ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 јули 2019
kosta1er.jpg-Почитуван Novak Djokovic, во мое име и во името на граѓаните на Охрид, Ви ја честитам вчерашната голема победа во финалето на Вимблдон
Ви посакуваме уште поголеми спортски достигнувања и успеси во иднина и Ве очекуваме во Охрид,напиша на својата Фејс страна градоначалникот Константин Георгиески
 
Ноле по петти пат го освои Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 14 јули 2019
nole100v.jpgНовак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Вимблдон, откако во уште едно незаборавно финале со Роже Федерер славеше со 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12.
Читај повеќе...
 
Победничката на Вимблдон се гордее со влашкото ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 14 јули 2019
halep1ee.jpgВимблдонската шампионка во тенис Симона Халеп од Романија е Влаинка со потекло од Македонија, чии предци емигрирале од битолското село Маловишта. 27-годишната Халеп, која вчера ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час ја победи Серена Вилијамс во финалето, е истакната членка на влашката заедница во Романија која брои околу 200.000 жители.
Последни измени ( недела, 14 јули 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 1151
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive