Спорт - Актуелно
Франција на Албанија и' пушти хмна на Андора PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 08 септември 2019
andora1w.jpgСелекторот на Франција Дидје Дешамп јавно се извини откако пред почетокот на квалификациската средба со Албанија беше пуштена погрешна химна за противникот.
Читај повеќе...
 
Ревијален ватерполо турнир на пристаниште PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 06 септември 2019
vaterpol1qq.jpgВо чест на Денот на независноста на Република Северна Македонија, утре (сабота 07.09.2019 година) на Градското пристаниште во Охрид, со почеток во 12:00 часот ќе се одржи ревијалниот ватерполо турнир ОХРИД 2019, и од 11:00 часот во недела.
Читај повеќе...
 
Димитров го елиминира Федерер од УС Опен PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 04 септември 2019
dimiop1q.jpgГригор Димитров го елиминираше петкратниот шампион Роже Федерер во четвртфиналето на Отвореното првенство на САД, откако во трилер-меч го совлада со 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2.
Читај повеќе...
 
Французинот Ибер загина во трката во Формула 2 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 31 август 2019
iber1q.jpgФранцускиот возач Антоан Ибер загина на денешната трка за Големата награда на Белгија, што се возеше во рамките на Формула 2, објави Меѓународната автомобилистичка федерација.
Читај повеќе...
 
На Светското првенство за глувонеми Стојановски... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 31 август 2019
andrejf1q.jpgАндреј Стојаноски го освои петтото место на 200 метри мешано на Светското првенство во пливање за глувонеми, што се одржува во Сао Пауло.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1153
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive