Спорт - Актуелно
Расистички скандирања на стадионот во Софија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 15 октомври 2019
navivaci1q.jpgБугарија се соочува со казна од УЕФА откако нејзиниот квалификациски натпревар со Англија во Софија двапати беше прекинат поради расистички скандирања од трибините.
Читај повеќе...
 
Енди Мареј чека трето дете PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 13 октомври 2019
tretod1q.jpgЕнди Мареј најави дека ќе земе кратка пауза од тенисот додека тој и сопругата го очекуваат раѓањето на нивното трето дете.
Читај повеќе...
 
Кипчоге прв во историја истрча маратом за помалку од... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 12 октомври 2019
prvt1q.jpgЕлиуд Кипчоге стана прв човек во историјата кој успеал да истрча маратон за помалку од два часа, спуштајќи се за 20 секунди под магичната бариера.
Читај повеќе...
 
Иранки по 40 години гледаа фудбалски... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 11 октомври 2019
iranki1ww.jpgЗа првпат од Исламската револуција во 1979 година, на Иранките им беше дозволено да гледаат фудбалски натпревар од трибини.
Читај повеќе...
 
Злато за каратистот Павлов во Москва PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 07 октомври 2019
emilz1q.jpgКаратистот Емил Павлов го освои златниот медал во својата категорија – 60 кг на Светската премиер лига што се одржа во Москва. Павлов е кандидат за Олимписките игри во Токио и најдобриот македонски спортист за 2018.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 1137
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive