Спорт - Актуелно
Федерер поради операција го пропушта Ролан Гарос PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 февруари 2020
federer1q.jpgРоже Федерер ќе го пропушти четвртиот Ролан Гарос во последните пет години, откако вчера го оперираше десното колено во Швајцарија.
Читај повеќе...
 
УЕФА го исфрли Манчестер од Лигата на шампионите ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 15 февруари 2020
uefa1q.jpgАктуелниот англиски првак Манчестер сити е исфрлен од Лигата на шампионите за наредните две сезони откако УЕФА утврдила дека направил сериозни прекршувања на правилата за лиценцирање и на финансискиот фер-плеј.
Читај повеќе...
 
Криштопанс го напушти Вардар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 13 февруари 2020
kristopans1w.jpgЕден од најдобрите стрелци на европскиот првак Вардар, Даинис Криштопанс, го напушти Скопје среде сезоната и големата криза во клубот и ќе ја продолжи кариерата во бундеслигашот Фуксе Берлин. Германскиот клуб денеска го потврди трансферот на џиновскиот летонски бомбардер, кој таму ќе ја доигра сезоната, а потоа ќе игра за ПСЖ.
Читај повеќе...
 
Може ли Сараево да ја добие Зимската олимпијада во... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 февруари 2020
trebevic1q.jpgСараево повторно би можело да биде домаќин на олимписки натпревари, во што клучна улога би одиграло неговото големо пријателство со главниот град на Каталонија, што се разви во текот на крвавата војна во Југославија во почетокот на 1990-ите.
Читај повеќе...
 
Пријателите му одадоа почит на Благоја Георгиески PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 31 јануари 2020
bustur2q.jpg„Биди добар горе, како што беше и овдека долу“, му порачаа на Буштур негови пријатели, другари, колеги, почитувачи на денешната комеморација во хотелот „Хилтон“ во Скопје, ден откако земјата ја обиколи шокантната вест за трагичната смрт на легендата на македонската кошарка.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1153
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive