Спорт - Актуелно
Бекам давеше противнички играч PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 септември 2009

bekamdavi.jpgФудбалерот на ЛА Галаксија Дејвид Бекам продложил да ги тероризира противниците во МЛС лигата,а во најновиот инцидент го давел фудбалерот на Далас Даниел Хернандез.

Читај повеќе...
 
ЕП-Македонија пред четвртфиналето PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 13 септември 2009
viba1.jpgНајдобрите македонски кошркари ја остварија и втората историска победа на Европското првенство во Полска, и тоа против селекцијата на Германија со резултат од 86:75. Со овој триумф избраниците на Јовица Арсиќ стигнаа до првите бодови во групата Е и значително си ги зголемија шансите за пласман меѓу осумте најдобри репрезентации на Еврбаскетот 2009
Читај повеќе...
 
ЕП-Клучен натпревар за Македонија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 13 септември 2009
evrobasket.jpgНа Европското првенсво во кошарка во Европа денеска се играат мечевите од второто коло во втората фаза од натпреварувањето во групата Е, во која суверено владеат Франција и Грција.
Читај повеќе...
 
Македонија поразена од Хрватска PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 09 септември 2009

mejsi.jpgХрватска ја порази Македонија со 81:71 иако нашите во првото полувреме водеа со разлика која тешко можеше да се претпостави деке ќе биде анулирана до крајот на мечот.

Читај повеќе...
 
Македонија го победи Израел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 08 септември 2009

mejsi.jpgНајдобрите македонски кошаркари ја забележаа првата историска победа на Европското првенство во Полска и воопшто на Континенталните шампионати, со што си осигураа место меѓу 12-те најдобри селекции на Евробаскетот 2009. Денеска против Израел избранците на Јовица Арсиќ, во вториот натпревар на Европското првенство во Полска ја искористија шансата за поправен по лошото издание вчера со Грција и успеаа да слават со 82:79 во дуелот со стариот должник Израел.

Последни измени ( вторник, 08 септември 2009 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 121 122 123 124 Следно > Крај >>

Резултати 1108 - 1114 од 1114
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive