Спорт - Актуелно
Мајк Тајсон се враќа по 15 години пауза PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 24 јули 2020
tajson.jpgБоксерската легенда Мајк Тајсон го потврди своето враќање во ринг по 15 години пауза, а неговиот противник ќе биде поранешниот светски првак во четири категории Рој Џонс Џуниор. Тоа ќе биде егзибициски меч, што ќе се одржи во Лос Анџелес на 12 септември.
Читај повеќе...
 
Тројца фудбалери од ГФК "Охрид" позитивни на ковид-19 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 18 јули 2020

klubo_ohridski1q.jpgТројца фудбалери на познатиот охридски клуб “Охрид се позитивни на коронаворусот,јавија од раководството на клубот.

Читај повеќе...
 
Новак Ѓоковиќ и сопругата негативни на коронавирусот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 03 јули 2020
novak_i_elena1q.jpgНовак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена веќе не се носители на коронавирусот. Тие биле негативни на последното тестирање, десетина дена откако поради појавата на коронавирусот нагло беше прекинат тенискиот турнир во Задар организиран од Ѓоковиќ.
Читај повеќе...
 
И Иванишевиќ се заразил со ковид-19 на турнирот во Задар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 27 јуни 2020
ivani1.jpgХрватската тениска легенда Горан Иванишевиќ е последниот учесник на тенискиот турнир Адрија тур во Задар кој имал позитивен тест на коронавирус. Иванишевиќ, кој му е тренер на Новак Ѓоковиќ, кажа дека претходно двапати имал негативен тест.
Читај повеќе...
 
Ноле и сопругата позитивни на коронавирусот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 23 јуни 2020
nole1000.jpgСрпскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и сопругата Јелена се позитивни на коронавирус, објавија српските медиуми.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1153
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive