Спорт
Охриѓанецот Осман кој игра за Кливледн доби... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 16 февруари 2019
patiki1wwo.jpgОхриѓанецот Чеди Осман кој игра за Кливленд ќе нстапува со специјално дизајнирани патики на  кое се наоѓа макеоднското знаме на своите патики ,а до  него и  турското.
Читај повеќе...
 
Легендарната скијачка Линдзи Вон оди во пензија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 11 февруари 2019
lindzi1wf.jpgЛиндзи Вон имаше спектакуларно повлекување од скијачките патеки, освојувајќи бронзен медал во спуст на Светското првенство во Оре, со 49 стотинки побавно време од шампионката Илка Штухец од Словенија.
Читај повеќе...
 
Пронајдено телото на фудбалерот Сала PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 08 февруари 2019
kardif1we.jpgПолицијата на Дорсет потврди дека е пронајдено телото на фудбалерот на Кардиф сити, Емилијано Сала, кој исчезна на враќање од Франција на 21 јануари, само два дена откако потпиша за англискиот премиерлигаш и стана најскап играч во неговата историја.
Последни измени ( петок, 08 февруари 2019 )
Читај повеќе...
 
Раул Гонсалес не е веќе селектор на... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 06 февруари 2019
raul1qw.jpgРаул Гонсалес не е  веќе не е селектор на машката ракометна репрезентација на Македонија.
Читај повеќе...
 
Почина М.Никенен,најдобриот ски скокач на сите времиња PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 04 февруари 2019
nikenen1q.jpgМати Никенен, кого многумина го сметаат за најдобриот ски скокач на сите времиња, почина денеска на 55 години.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 1121
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive