Спорт
"Охрид трлат" по трет пат PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 23 април 2019
trcat1er.jpgТрета година по ред на спортската манифестација „Охрид трчаТ“ ќе се реализира кампања за подигање на јавната свест за лицата со ретки болести. Гордана Лолеска, активистка на здружението „Живот со предизвици“ од Охрид вели дека за годинешната кампања, која се реализира под мотото „Бидете дел од најголемиот тим билдинг – Лица со ретки болести“, пријавувањето е во тек, а досега се пријавиле десетина лица кои ќе трчаат во тимот за ретки болести.
Читај повеќе...
 
Дирк Новицки замина во пензија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 10 април 2019
novicki1q.jpgДирк Новицки, еден од најголемите европски кошаркари на сите времиња, го одигра последниот натпревар на домашен терен во салата на Далас маверикс и објави дека заминува во пензија.
Читај повеќе...
 
Мик Шумахер тргна по патот на татко му PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 март 2019
naslednik1q.jpgМик Шумахер вели дека нема проблем со тоа што го споредуваат со неговиот славен татко Михаел, иако тоа би можело да претставува голем товар за еден млад спортист.
Читај повеќе...
 
Бронза за нашите кошаркари на Специјалната... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 март 2019
bronza1q.jpgКошаркарскиот тим од Специјалната олимпијада Македонија освоија бронзен медал на Летните олимписки игри, кои се одржуваат во Абу Даби во Обединетите Арапски Емирати. Специјалната олимпијада Македонија на социјалните мрежи објави дека кошаркарскиот тим предводен од тренерите Ана Прекукрака Котевска, Раша Петровиќ и Дејан Дојчиновски освоил бронзен медал по мечот со Буркина Фасо.
Читај повеќе...
 
Почина шефот на формула 1 Чарли Вајтинг PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 14 март 2019
shef1w.jpgЧарли Вајтинг, шефот на Формула 1 во рамките на Меѓународната автомобилистичка федерација и еден од највлијателните луѓе во спортот, ненадејно почина на 66 години. Тој претрпил белодробна емболија утрово во Мелбурн, каде што утре стартува новата сезона во Формула 1.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 1121
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive