Спорт
Ерменец не може дa игра во финалето на Лига ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 23 мај 2019
ermenec1q.jpgХенрик Мкитарјан нема да игра во финалето на Лига Европа на 29 мај од безбедносни причини, објави неговиот клуб Арсенал. Ерменскиот репрезентативец нема да патува за Баку, бидејќи помеѓу неговата земја и Азербејџан има долгогодишни политички тензии.
Последни измени ( сабота, 25 мај 2019 )
Читај повеќе...
 
Почина легендата на формула-1 Ники Лауда PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 21 мај 2019
lauda1q.jpgТрикратниот светски првак во Формула 1 и една од најпрепознатливите фигури во автомобилистичкиот спорт Ники Лауда почина на 70 години. Легендарниот Австриец, на кого во август му беше пресаден бел дроб, починал мирно вчера, објави неговото семејство.
Читај повеќе...
 
Охриѓанецот Стојан реди тениски успеси во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 20 мај 2019
stojan1wed.jpgСтојан Стојановски од Охрид кој само што ја заврши својата втора година студии во Америка, постигна исклучителни резултати како на тениски, така и на училишен план.
Читај повеќе...
 
Надал го освои Рим PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 19 мај 2019
nadal-nole.jpgРафаел Надал го победи Новак Ѓоковиќ во финалето на Мастерсот во Рим со 6:0, 4:6, 6:1. Со деветтата титула во Рим, светскиот рекет број 2 сега има рекордни 34 мастерс титули, една повеќе до српскиот тенисер.
Читај повеќе...
 
Алегри си заминува од Јувентус PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 17 мај 2019
algeri1ww.jpgМасимилијано Алегри ќе ја напушти клупата на Јувентус на крајот на сезоната, откако освои пет шампионски титули.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1121
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive