Спорт
Кличко и семејството спасени од запалена јахта PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 25 јуни 2019
klickospasen1q.jpgПоранешниот светски првак во тешка категорија Владимир Кличко и неговото семејство биле спасени од шпанската крајбрежна стража откако се запалила нивната изнајмена јахта.
Читај повеќе...
 
Милано и Кортина домаќини на ЗОИ во 2026 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 24 јуни 2019
zimskaol1q.jpgМилано и Кортина д‘Ампецо се избрани за домаќини на Зимските олимписки игри во 2026 година. Меѓународниот олимписки комитет ѝ даде предност на италијанската кандидатура во однос на Стокхолм, откако претходно поради големи трошоци сами се откажаа Сион, Сапоро, Грац и Калгари.
Читај повеќе...
 
Фудбалерот Емилијано Сала е убиен!? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 јуни 2019
sala2w.jpgЕдно лице е уапсено под сомнение за убиство во врска со трагичната смрт на фудбалерот Емилијано Сала, кој загина во авионска несреќа во јануари, само ден откако потпиша за Кардиф сити.
Читај повеќе...
 
Уапсен Мишел Платини PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 18 јуни 2019
platini8.jpgПоранешниот претседател на УЕФА, француската фудбалска легенда Мишел Платини, е уапсен под сомнение за корупција, објавија француските медиуми.
Последни измени ( вторник, 18 јуни 2019 )
Читај повеќе...
 
Ракометарите ја совладаа Грција и први се во групата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 јуни 2019
rakom1q.jpgМашката ракометна репрезентација ја совлада Грција со 27:23 и како првопласирана во Група 3 ги заврши квалификациите за Европското првенство во 2020 година, што заеднички ќе го организираат Австрија, Норвешка и Шведска. Македонија на тој начин по шести пат ќе игра на европските првенства, пласирајќи се петти пат во низа.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 1121
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive