Спорт
Ноле по петти пат го освои Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 14 јули 2019
nole100v.jpgНовак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Вимблдон, откако во уште едно незаборавно финале со Роже Федерер славеше со 7:6, 1:6, 7:6, 4:6, 13:12.
Читај повеќе...
 
Победничката на Вимблдон се гордее со влашкото ... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 14 јули 2019
halep1ee.jpgВимблдонската шампионка во тенис Симона Халеп од Романија е Влаинка со потекло од Македонија, чии предци емигрирале од битолското село Маловишта. 27-годишната Халеп, која вчера ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час ја победи Серена Вилијамс во финалето, е истакната членка на влашката заедница во Романија која брои околу 200.000 жители.
Последни измени ( недела, 14 јули 2019 )
Читај повеќе...
 
Легендарниот Синиша Михајловиќ боледува од леукемија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 13 јули 2019
sinisha1q.jpgСрпската фудбалска легенда Синиша Михајловиќ објави дека ја прекинува тренерската кариера бидејќи боледува од леукемија.
Читај повеќе...
 
Халеп играше како луда, рече Серена по поразот на Вимбл PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 13 јули 2019
halep1ee.jpgСимона Халеп ја освои својата прва титула на Вимблдон откако за помалку од еден час игра ја прегази Серена Вилијамс во финалето.
Читај повеќе...
 
Ѓоковиќ-Федерер,трениска класика на Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 12 јули 2019
klasika1q.jpgНовак Ѓоковиќ в недела ќе ја брани титулата на Вимблдон против еден од своите вечни ривали Роже Федерер.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 1121
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive