Спорт
Баба игра пингпонг на 99 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 октомври 2009
teniserka99.jpgДороти де Лоу,австралиска понгпонгарка од 99 години,тренира за Светските мастертс игри во Сиднеј.Фотографијата ја направија фоторепортери на престижната агенција Ројтерес.
 
Голман брани со електрична нараквица PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 октомври 2009
golman6.jpgПолскиот фудбалски интернационалец Арек Онишко ,кој до март годинава бранеше за данскиот Оденсе,ја избегнал тримесечената затворска  казна заради малтертирање на сопругата откако  се согласил да брани за својот сегашен клуб Митјиланд со  електрична нараквица,поставена на десната нога.
Читај повеќе...
 
Агаси:Поминува времето на Надал и Федерер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 15 октомври 2009
agasi.jpgЕден од најуспешните тенисери на сите времиња Андре Агаси изјавил дека  дошол крајот на ерата на Роџер Федерер и на  Рафаел Надал и дека многу бргу ќе дојде до промена на ATP листата.
Читај повеќе...
 
Кака:Роналдо е исплашен PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 15 октомври 2009

kaka7.jpgКака му дал поддршка на својот пријател Кристијано Роналдо,за кого вели дека се плаши од елиминацијата во  баражот за учество  на Светското првенство во 2010 година.

Последни измени ( четврток, 15 октомври 2009 )
Читај повеќе...
 
Кошаркар казнет поради новинари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 15 октомври 2009
kaznet.jpgНБА лигата го казнила Жилберто Аренас, кошаркарот на Вашингтон со 25.000 долари поради игнорирање и не давање изјави на новинарите во текот на предсезоната.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 121 122 123 124 125 Следно > Крај >>

Резултати 1090 - 1098 од 1121
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive