Вести - Свет
ОМД ја поздравува посетата на Заев на Пустец PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 19 декември 2017
obedinetadijaspora99a.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД), како најголема организација за Македонците во светот, ја поздрави посетата на премиерите на Македонија и Албанија, Зоран Заев и Еди Рама, изминатиот викенд во Пустец – главниот град на македонското малцинство во Албанија. ОМД побара слични посети на премиерот Заев во Бугарија, Грција, и Косово заедно со неговите колеги Борисов, Ципрас, и Харадинај.
Читај повеќе...
 
Охриѓанецот Џепароски му даде Феникс на германски... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 12 декември 2017

djeparoski1q.jpgОхриѓанецот Борис Џепароски на германскиот град Дронхан му подари птица Феникс,изработена во дрво и со моторна пила.Сега оваа скулптура го краси едно од најубавите места на овој град во Германија и е предмет на интерес како на граѓаните,така и на гостите што престојуваат во него.

Последни измени ( вторник, 12 декември 2017 )
Читај повеќе...
 
Македонската Нотарска комора стана дел од... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 04 декември 2017

vasko4we.jpgДелегација од Нотарска комора на Република Македонија составена од Васил Кузманоски, нотар од Охриди м-р Анастазија Анастасовска, стручен соработник беше на работна посета во Брисел, Белгија а по повод генералното собрание на Советот на нотаријатите на Европската Унија (CNUE) кое се одржа на 1 декември, 2017 година каде НКРМ беше и формално претставена како член - набљудувач.

Последни измени ( понеделник, 04 декември 2017 )
Читај повеќе...
 
Почина руската оперска ѕвезда Хворостовски кој... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 22 ноември 2017
hvorostovski1q.jpgРуската оперска ѕвезда, Дмитри Хворостовски и прогласен за еден од 50 најубави мажи од „Пипл“ почина синоќа на 55 годишна возраст.
Читај повеќе...
 
Претседателот на ОМД Колоски блокиран на Твитер од... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 14 ноември 2017
koloski00.jpgИсториски, Грција како основоположник на демократијата можела да се пофали со епитетот на бранител на човековите права и слободи. За жал, ваквата историја денес не е ништо повеќе од само историја и нема никакви сличности со реалноста во современа Грција.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 534
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive