Вести - Свет
Двајца охриѓани нападнати во Смедеревска Паланка PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 31 август 2010
udren11.jpgВо саботата, на 28 август, нападнати се двајца македонски државјани, во српскиот град Смедеревска Паланка,јавува Инпрес.
Последни измени ( вторник, 31 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Осумина мртви во Братислава,убиецот си пресуди PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 30 август 2010

bratislava1a.jpg Во болница почина и осмата жртва од напаѓачот кој утринава на периферијата на Братислава,Словачка, испоуби шестчлено ромско семејство  во нивниот стан,а потоа почнал без врска  да пука по улицата.Кога полицијата го опколила,тој се самоубил.

Последни измени ( понеделник, 30 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Волф Ошлис:Мајка Тереза не е Албанка PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 28 август 2010

majka33a.jpgПрофесорот Волф Ошлис,од Керпен кај Келн,Германија,познат стручњак за Југоисточна Европа кого имав прилика за го запознам пред две децении во Охрид на Семинарот за македонски јазик и да направам интервју со него ,деновиве во едно од белградските изданија   на ВАЦ пренесен е неговиот став во врска  со потеклото на  Мајка Тереза,но и за нејзиното присвојување од страна на Албанија.

Читај повеќе...
 
Шок во семејството на убиениот турист PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 28 август 2010

brat55a.jpgСемејството на убиениот турист од Србија Дејан Новаковиќ кое живее на Нов Белград е во шок.Веста за смртта ја дознале од комшиите кои предходно  гледале телевизија.

Читај повеќе...
 
Бившиот хрватски премиер бега од земјата PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 18 август 2010
 sanader.jpgПоранешниот хрватски премиер Иво Санадер и неговото семејство ја напуштија татковината, објавија хрватските медиуми, додавајќи дека Санадер во последните месеци се почесто бил во странство и најверојатно го подготвувал теренот за бегство поради вмешаноста во корупциски афери.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 532 - 540 од 565
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive