Вести - Свет
Танески настапува вечерва во Осло PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 25 мај 2010
taneski5vv.jpg Најголемиот европски музички настан Евросонг почнува вечерва во Осло, Норвешка. На првата полуфинална вечер ќе настапи и македонскиот претставник Ѓоко Танески со песната “Јас ја имам силата“.
Читај повеќе...
 
Танески има позитивна трема PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 22 мај 2010

taneski144.jpgКако се ближи времето до настапот се повеќе имам трема но позитивна,изјави нашиот претставник на Евросонг во Осло Ѓоко Танески.

Читај повеќе...
 
Се урна индиски авион-загинаа 160 луѓе PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 22 мај 2010

indija2c.jpgНајмалку 160 луѓе загинаа, кога патнички авион Ер Индија Експрес кој летал од Дубаи, утрово излетал од пистата на аердромот Мангалор, во државата Карнатака на југот на Индија, по што се запалил и се урнал во блиската шума.

Читај повеќе...
 
Калина Мрмевска имаше рецитал во Колорадо,САД PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 20 мај 2010
 

(Весна Палмер од Колорадо,САД) ves33.jpgПод спонзорството на  непрофитната организација Македонска мисија за хуманост во туристичкиот центар  Стимбоут Спрингс во Колорадо,САД, деновиве се одржа рецитал на познатата македонска пијанистка Калина Мрмевска,која беше придружувана од сопранистката од  Колорадо Кери Растој.Пијанистката Мрмевска е добитник на престижната награда   Џев Бредли  на универзитетот во  Денвер каде ја обезбеди и  артистичката диплома.Почнувајќи од септември Мрмевска е добитник на грант за докторски студии на државниот Универзитет во Њујорк во Стони Брук

Последни измени ( четврток, 20 мај 2010 )
Читај повеќе...
 
Хаг ја отфрли жалбата на Тарчулоски PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 19 мај 2010
tarculoski.jpgХашкиот трибунал денеска ја одби жалбата на Јохан Тарчуловски на пресудата на 12-години затвор поради случувања во скопското село Љуботен во август 2001 година.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 523 - 531 од 539
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive