Вести - Свет
Се урнаа два хрватски авиони "миг-21" PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 23 септември 2010
mig21ggg.jpg  На воена вежба се срушиле два авиони на хрватското воено воздухопловство од типот МИГ 21, а несреќата се случила меѓу Огулин и Плашко.
Последни измени ( вторник, 16 ноември 2010 )
Читај повеќе...
 
Талибанци го дестабилизираат Кавказ PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 09 септември 2010
kav1a.jpgНајмалку 12 лица загинаа во експлозија во централниот пазар во Владикавказ, a околу 80 се повредени,пренесуваат руските агенции, цитирајќи го министерството за внатрешни работи
Читај повеќе...
 
Во Белград погребан Дејан Новаковиќ PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 01 септември 2010

dejan600.jpgНа Новобежаниските гробишта во Белград вчера попладне беа погребани посмртните останки на Дејан Новаковиќ,кој на брутален начин во петокот беше убиен кај Поштата во Охрид од група насилници.На погребот присуствувале околу петстотини роднини и пријатели на Дејан,пишува Прес дневне новине.

Последни измени ( среда, 01 септември 2010 )
Читај повеќе...
 
Двајца охриѓани нападнати во Смедеревска Паланка PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 31 август 2010
udren11.jpgВо саботата, на 28 август, нападнати се двајца македонски државјани, во српскиот град Смедеревска Паланка,јавува Инпрес.
Последни измени ( вторник, 31 август 2010 )
Читај повеќе...
 
Осумина мртви во Братислава,убиецот си пресуди PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 30 август 2010

bratislava1a.jpg Во болница почина и осмата жртва од напаѓачот кој утринава на периферијата на Братислава,Словачка, испоуби шестчлено ромско семејство  во нивниот стан,а потоа почнал без врска  да пука по улицата.Кога полицијата го опколила,тој се самоубил.

Последни измени ( понеделник, 30 август 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 514 - 522 од 550
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive