Вести - Свет
Охридските витези донесоа снег во Банско PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 18 декември 2010

vitezi5q.jpgВитезите од "Арена" како што себе се нарекуваат група искрени пријатели од Охрид,му донесоа и снег во Банско-Бугарија,Сега уживаат во скијањето и ако некој ги замислува со мечови в рака,доколку има можност да  ги посети ќе види дека ставија скии на нозете.Престојот им го овозможи  агенцијата "Лукан-Кондор корпорација Охрид-Скопје"

Последни измени ( сабота, 18 декември 2010 )
Читај повеќе...
 
Витезите од "Арена" го зазедоа Банско-Бугарија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 16 декември 2010
bansko22a.jpgВитезите од охридска "Арена" го освоија познатиот зимски центар Банско- во Бугарија.Таму ги однесе туристичката агенција "Лукан".
Последни измени ( четврток, 16 декември 2010 )
Читај повеќе...
 
Охридскиот професор Пандев промотор на јазикот во САД PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 27 ноември 2010

pan1a.jpg(Весна Палмер специјално од САД)

Македонската Мисија за Хуманост (ММХ) во партнерство со православната црква "Св. Богородица" од Лос Анџелес организираа предавање на тема: "Состојбата на Македонскиот јазик во Македонија и во соседството". 

Последни измени ( сабота, 27 ноември 2010 )
Читај повеќе...
 
Американец продава приказна за авионот миг-15 PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 22 ноември 2010

mig15.jpgНекои наши медиуми деновиве објавија дека во 1951  година тогашната ФНРЈ на Американците им дала комплетно  нов млазен борбен авион,тогаш чудо од техника.Станува збор за ловецот "миг-15" од советско производство кој во тоа време бил господар на  корејското небо поради неговата конструкција,димензии издржливост и маневарски способности.Ова го изнесува Кулман Амстројнг Мехта, магистер по историја на Универзитетот Сверна Каролина. Користејќи материјал од кој неодамна е симната ознаката Строго доверливо", и серија разговори со шефот на ЦИА во Белград од 1948 до 1951 година, Мехта го следи развојот на односите Југославија - САД, а пред се нивните разузнавачки служби.

Последни измени ( вторник, 23 ноември 2010 )
Читај повеќе...
 
Во будистички храм нашле на стотина фетуси PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 16 ноември 2010
fetusi.jpgВо еден будистичкии храм во Банког биле откриени остатоци на стотина човечки фетуси.Се смета дека тие тука се донесени  од болниците каде се вршени илегални абортуси.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 505 - 513 од 550
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive