Вести - Свет
Младиќ се криел во женски манастир PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
понеделник, 30 мај 2011
mladic11.jpg
Во критична здравствена состојба на почетокот на октомври, 2006 година Ратко Младиќ бил примен во женскиот манастир “Света Меланија“ во Зрењанин, каде требал да биде закопан по неговата смрт.   
Читај повеќе...
 
Тројца Македонци загинаа во сообраќајка кај Нова Град PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
сабота, 28 мај 2011
hrvatska.jpg
Тројца македонски државјани загинале во сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 4:30 на патот Загреб-Липовац близу до Нова Градишка.
Последни измени ( сабота, 28 мај 2011 )
Читај повеќе...
 
Прстенот го издаде Младиќ PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
сабота, 28 мај 2011
m10.jpg

Загребачкиот ,,Jutarwi list", кој прв ја објавил веста дека Ратко Младиќ е уапсен, пишува дека го индификувал доушник на полицијата врз основа на прстенот кој Младиќ никогаш не го извадил од рака.

Последни измени ( сабота, 28 мај 2011 )
Читај повеќе...
 
ДАДИЌ:МЛАДИЌ СО ГОДИНИ БИЛ ВО ЛАЗАРЕВО PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
сабота, 28 мај 2011
lazar1.jpg

Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дадиќ изјавил дека обвинетиот Ратко Младиќ со години се криел во Лазарево, кај Зрењанин. Тој рече дека Младиќ бил со братму, без пари и многу болен.

 

Последни измени ( сабота, 28 мај 2011 )
Читај повеќе...
 
Младќ поради старост непрепознатлив PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
четврток, 26 мај 2011
mladic.jpg

Генерал Ратко Младиќ во текот на неговото апсење не бил маскиран,немал ни брада ниту мустаќи, практично неговата старост и здравствена состојба го има толку променето што не може да се препознае.

Последни измени ( петок, 27 мај 2011 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 496 - 504 од 565
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive