Вести - Свет
Охридски бал на нашинците во Австралија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 04 јули 2011

mel100.jpgВо прекрасниот  раскошен "Емералд  Ресепшн"воТомастон, минатата сабота  пфред околу 400 гости  ,Oхриѓани заедно со нивните пријатели, а на   таа вечер ги имаше од цела Македонија се одржа традиционалниот Oхридски бал 2011.Охридскиот бал е еден од најдобро организираните балови во македонската заедница во Австралија.

Последни измени ( понеделник, 04 јули 2011 )
Читај повеќе...
 
Охрид исчистен од питачи PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 04 јули 2011
mvr.jpg Охридската полиција согласно на законските  одредби го исчисти Охрид од питачи од други градови.
Читај повеќе...
 
Грчките пансиони поефтини за 20 евра од нашите PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 28 јуни 2011

vilagrcija.jpg Грците порад кризата нагло ги симнаа пансионите,така што сега тие се пониски од нашите за околу 20 евра и изнсуваат 30 евра.Но,наши граѓани  што сега се вратија од одмор во Грција велат дека пазарите и цените во рестораните се изгор.

Читај повеќе...
 
"Бисера" ќе соработува со жените од Благоевград PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 27 јуни 2011
blag1a.jpgЖенскиот центар "Бисера" од Охрид беше во посета на организацијата на жени "Искрити" во Благоевград,Бугарија.
Читај повеќе...
 
Денот на Езерото денес се пресели во Подградец PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 21 јуни 2011
ohrid2ww.jpgДелегација на Општина Охрид, денес во Поградец , Република Албанија, ќе учествува на одбележувањето на 21- ви јуни Денот на Охридското Езеро. Оваа традиционална манифестација 11- та година ,наизменично се организира во Охрид,Струга и Поградец.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 478 - 486 од 565
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive