Вести - Свет
Нуркач во потрага по телото на Бин Ладен PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
понеделник, 13 јуни 2011
laden.jpgЊујорк, 13 јуни (МИА) - Американскиот нуркач Бил Ворен одлучи да ги бара во море останките на лидерот на Ал Каеда, Осама бин Ладен. Ворен (59) изјави за Њујорк пост дека експедицијата ќе ја организира за пребарување на останките на Бин Ладен во  Арапското Море. 
Читај повеќе...
 
Сезонска работа за 15.000 работници PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
понеделник, 13 јуни 2011
svstefan.jpgРаботодавците во Црна Гора во текот на наредната туристичка сезона ќе понудат работа за околу 15.000 работници, најавено е од  црногорската Унија за работодавци. 
Читај повеќе...
 
Вулканскиот пепел од Чиле стигна до Нов Зеланд(Видео) PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
сабота, 11 јуни 2011
pepel1.jpg
Облакот од вулкански пепел, кој го исфрли вулканот Пујехуе во Чиле стигна до Нов Зеланд, кој од оваа земја е оддалечен 9.000 километри. Облакот од вулкански пепел се заканува да го загрози авио сообраќајот во Нов Зеланд. 
Читај повеќе...
 
Црногорските власти сакаат да го земат имотот на СПЦ? PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
сабота, 11 јуни 2011
ostrog.jpg
Страстите во Црна Гора меѓу поклониците на Српската Православна Црква и канонски непризнатата Црногорска Православна Црква не се смируваат.Најголем проблем во односот меѓу двете страни е имотот за кој едни тврдат дека е црковен, а други државен. 
Во Црногорско-приморската митрополија тврдат дека политичките структури се мешаат во црковните работи од материјална корист.
Читај повеќе...
 
(Видео)Гром ме погоди во чадорот PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Томе Љушев   
четврток, 09 јуни 2011
storm1.jpgСезоната за бурните неремиња штотуку започна. Високите температури како да предизвикуваат.   Хрвоје(24) вели дека пред шест години преживеал удар од гром и дека точно знае какво е чувството кога гром ќе пројде низ човечкото тело.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Следно > Крај >>

Резултати 460 - 468 од 539
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive