Вести - Свет
Охрид во Баку не е прогласен за загрозено... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 05 јули 2019
lagad400l.jpgУНЕСКО ѝ даде рок на Општина Охрид до февруари наредната година да ги спроведе препораките за заштита на природни богатства. На седницата на Комитетот на УНЕСКО која се одржа во Баку, Азербејџан, Охрид не беше прогласен за загрозено подрачје, но на властите им е даден рок да го исполнат барањата односно да прогласат мораториум на секакви урбани трансформации на брегот на езерото, но и на каква било урбана трансформација.
Читај повеќе...
 
Фејсбук има проблеми со Инстаграм,Месинџер и Вотсап PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 јули 2019
fejs1q.jpgФејсбук има проблеми со прикажување на фотографии, видеа и други податоци на своите апликации денеска и многу корисници не можат да гледаат фотографии на Фејсбук, да гледаат сторија на Инстаграм и да праќаат пораки на Вотсап. Фејсбук вели дека е свесен за проблемите и дека работи да ги врати работите во нормала што е можно побрзо.
Читај повеќе...
 
ОМД домаќин на новата американска амбасадорка во... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 25 јуни 2019

obedinetadijaspora99a.jpgМинатата недела, во своите канцеларии во Вашингтон, Обединетата Македонска Дијаспора беше домаќин на вечера во чест на новоодобрениот американски амбасадор во Македонија, Кејт Мари Брнз. Амбасадорката и заменичката кој ќе допатуваат во Македонија следниот месец, Џенифер Џеј Ар Литлџон, присуствуваа на вечерата заедно со истакнати гости, членови и поддржувачи на ОМД. 

Последни измени ( вторник, 25 јуни 2019 )
Читај повеќе...
 
КУД "Дримкол" се претстави во Пермет.Албанија PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 23 јуни 2019
permet1q.jpgКУД "Дримкол" Вевчани овие денови македонскиот фолклор и традиција ги презентира пред публиката во Република Албанија во градот Пермет, град во кој датираат зачетоците на фолклорот во Албанија.
Читај повеќе...
 
Работник се повредил при отстранување на стара... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 21 јуни 2019
bandera1ep.jpgНа 20.06.2019 околу 13.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во село Требеништа, охридско, при отстранување на стара инсталација од столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид, Ј.М.(34) од Битола се здобил со тешки телесни повреди.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 565
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive