Вести - Свет
Силен земјотрес во Корча,се почувствува и во Охрид PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 01 ноември 2019
skala1w.jpg

Утривана во 0.6,25 часот силен земјотрес со јачина од 4,7 според Европската сеизмичка скала го погоди албанскиот град Корча.

 

Последни измени ( петок, 01 ноември 2019 )
Читај повеќе...
 
Детски самит во Нирнберг,учествуваа и охридски... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 28 октомври 2019
gete1ww.jpgУченичката Нина Стевоска од ОУ „Григор Прличев“, заедно со ученичките Ева Коловска и Христина Чакаровска од партерските PASCH- училишта на Гете институт од Скопје, во придружба на наставничката го германски јазик Билјана Атанасовска од 18 до 21 октомври присустуваа на детскиот самит во Нирнберг.
Читај повеќе...
 
ОМД ја поздрави одлуката на Сенатот за одобрување... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 24 октомври 2019
dijaspora1q.jpgНа 22-ри Октомври 2019 американскиот Сенат гласаше во корист на ратификување на протоколот за пристап на Македонија во НАТО. Сенатот со убедливо мнозинство од 92 гласа за, 2 против, и 7 воздржани даде поддршка за македонското членство во НАТО. Гласањето се оддржа по само две недели од посетата на државниот секретар Мајк Помпео на Македонија – прва таква посета на американски државен секретар по речиси две децении.
Читај повеќе...
 
Европарламентот утре ќе гласа за резолуција за... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 23 октомври 2019
Европскиот парламент утре ќе гласа за Резолуција за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија, документ со девет точки во кои се изразува разочарување за недонесената одлука, која оди на штета на кредибилитетот на Европската Унија. Премиерот Зоран Заев денеска рече дека не знае што пишува во Резолуцијата, но смета дека тоа што се подготвува е од голема помош.zaev500k.jpg
Последни измени ( среда, 23 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
Сенатот го ратификува пристапниот протокол за... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 22 октомври 2019
kongres1qm.jpgАмериканскиот Сенат вечерва го ратификуваше Пристапниот протокол за членство на Република Северна Македонија во НАТО, со 91 глас „за“ и 2 „против“.  Со тоа, САД се 25. земја што го ратификувала Протоколот.
Последни измени ( вторник, 22 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 556
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive