Вести - Свет
Театарската група на Црвен крст се претстави во Крагуе PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 08 септември 2019

krag2q.jpgТеатарската група на Црвен крст Охрид во периодот од 6-9 септември 2019 г. се наоѓа во посета на Црвен крст Крагуевац, Србија. Во рамки на посетата младите талентирани актери на Црвен крст Охрид, предводени од своите ментори, вчера, 07.09.2019 г. на сцената на театарот „Јоаким Вујиќ“ во Крагуевац ја изведоа театарската претстава „ДОМИНО“, со која во јуни оваа година беше отворен Меѓународниот аматерски театарски фестивал „ВДИШИ ТЕАТАР“.

Последни измени ( недела, 08 септември 2019 )
Читај повеќе...
 
"Џокер" го освои Златниот лав во Венеција PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 07 септември 2019
djoker1q.jpg„Џокер“ на американскиот режисер Тод Филипс со Хоaкин Феникс во главната улога освои Златен лав на 76. Венециски филмски фестивал. Гран при на жирито на чело на аргентинската режисерка Лукреција Мартел доби филмот „Обвинувам“ на Роман Полански, а наградата ја прими неговата сопруга Емануел Сење.
Читај повеќе...
 
Оливера Јанковска е меѓу највлијателните жени во Хјус PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 30 август 2019
oliverajan1qq.jpgОбединетата македонска дијаспора (ОМД) му честита на нашиот претставник за Хјустон, Тексас, Оливера Јанковска за добивањето на наградата Топ 30 влијателна жена на Хјустон за 2019 година на 23 август 2019 година.
Последни измени ( петок, 30 август 2019 )
Читај повеќе...
 
Нотарската комора на РСМ потпиша важен договор со... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 23 август 2019

dogg1q.jpgДенес,23 август 2019 година во Берлин, Германија е склучен Договор за меѓународна соработка помеѓу Нотарската Комора на Република Северна Македонија претставувана од претседателот г-дин Васил Кузманоски и Федералната Комора на Нотарите на Република Германија и претставувана од правниот советник г-дин Ричард Бок, главен претставник на Федералната Комора на Германските Нотари за меѓународни прашања.

Читај повеќе...
 
Кои се најуспешните 40 Македонци под 40 години во... PDF Печати Е-Маил
Свет
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 15 јули 2019
dijaspora1q.jpgОбединетата Македонска Дијаспора (ОМД) со гордост ги соопшти финалистите на петтата селекција на најуспешни 40 Македонци во дијаспората испод 40 годишна возраст. Со тоа признание, ОМД ги препознава талентот, успесите, потенцијалот и гордоста на своето македонско потекло меѓу 40 финалисти до 40 годишна возраст.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 525
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive