Вести - Македонија
Државата презема дел од ингеренциите на Охрид и Струг PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 19 јули 2019
prezemain1q.jpgПремиерот Зоран Заев најави дека државата ќе ги преземе ингеренциите во градежништвото од општините Струга и Охрид со цел да бидат исполнети препораките на УНЕСКО за да не биде ставен Охридскиот Регион на листата на загрозено светско наследство. Заев кажа дека сѐ уште го нема добиено писмото од струшкиот градоначалник Рамиз Мерко во кое тој вели дека ги предава надлежностите во градежништвото на Владата, но рече дека кога ќе бидат исполнети законските услови, државата ќе ги преземе ингеренциите.
Читај повеќе...
 
Велештанец им се заканувал на вработени во Општина... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 18 јули 2019
struga66.jpgНа 17.07.2019 година во 20.00 часот, вработен во локалната самоуправа во Струга, во полициската станица во Струга, пријави вербални закани упатени од Б.К. од селото Велешта кон повеќе вработени во општината.  По целосно документирање на настанот, полициската станица ќе поднесе соодветна пријава.
 
Владата разреши 70-тина функционери,Васко е нов... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 17 јули 2019
razresi1q.jpgВладата на денешната седница донесе одлука да разреши или да отповика или да препорача разрешување или отповикување на 70-тина директори на државни институции и компании и членови на совети и на управи,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
Заев:Нема да има предвремени избори PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 15 јули 2019
predvremeni1q.jpgПредвремени парламентарни избори како што бара опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да има, кажа денеска премиерот Зоран Заев,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
Бадинтер ќе го доуништи Охрид,сметаат... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 14 јули 2019
ohrid3w.jpgПримената на Бадинтеровиот принцип во предложениот Закон за управување со природното и културното наследство во Охридскиот Регион ќе создаде простор за локални моќници директно да влијаат на сите препораки, предлози и мислења што ќе ги носи Советот за Охридскиот Регион и тоа ќе значи понатамошно уништување на Охридскиот регион и со сигурност ќе биде причина за губење на статусот на УНЕСКО во 2020 година, реагираат група граѓански организации,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 1456
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive