Вести - Македонија
Почина уште еден патник по несреќата кај Лесковац PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 23 декември 2018
euro1ww.jpgБројот на загинати во превртениот македонски автобус кај Лесковац се искачи на четири, откако недела дена по сообраќајната несреќа почина уште еден патник, објави српскиот весник „Блиц“. Станува збор за македонската државјанка С.Т., која починала во болницата во Ниш, откако била тешко повредена на 16 декември.
Читај повеќе...
 
Советот за етика во медиумите иницира формирање... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 18 декември 2018

etika1w.jpgСоветот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), со поддршка од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, денес иницира формирање мрежа за справување со говорот на омраза во медиумите.


Последни измени ( вторник, 18 декември 2018 )
Читај повеќе...
 
Донесен Законот за амнестија без ниеден... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 18 декември 2018
amnestija1w.jpgСобранието со 95 гласови  „за“ и без ниеден „против“, го донесе Законот за амнестија за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017. Кон групата пратенци и предлагачи се приклучија и пратеникот Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ  заедно со Панчо Минов од ГРОМ.
Последни измени ( вторник, 18 декември 2018 )
Читај повеќе...
 
Доделени наградите "Жан Моне" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 14 декември 2018

zanmone1w.jpgДелегацијата на Европската Унија, во партнерство со Советот за етика во медиумите, завчеравечер  ја додели наградата „Жан Моне“ за најдобра новинарска сторија, како и за најдобра репортерска и аматерска фотографија.

Читај повеќе...
 
Бесплатна вакцинација за пензионерите со... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 04 ноември 2018
filipce400l.jpgВо 14 центри за јавно здравје низ целата земја утре почнува вакцинацијата против сезонски грип. Бесплатните 28.000 дози од новата четиривалентна вакцина што ја набави Министерството за здравство, кои се наменети за граѓаните над 65-годишна возраст и кои се со помала пензија од просечната или се без пензија и тие ќе можат да ја примат откако претходно ќе појдат кај матичен лекар, кој треба да ги прегледа дали може да примат вакцина и да им закаже термин преку електронскиот систем за закажување МојТермин.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 1455
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive