Вести - Македонија
Седум лица починати и 89 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 01 јуни 2020
kovid4q.jpgСедум починати од КОВИД-19 и 89 новозаболени пациенти се регистрирани во изминатите 24 часа, стои во статистиката на Институтот за јавно здравје. Вкупно се направени 727 тестови.
Последни измени ( понеделник, 01 јуни 2020 )
Читај повеќе...
 
Двајца починати и 62 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 31 мај 2020
kovid4q.jpgВо Градската општа болница „8 Септември“ од КОВИД-19 почина 60-годишен пациент од Струга (примен во болницата на 22 мај). Евидентиран е пациент од Гостивар (64) примен и починат во болницата во Гостивар на 29 мај, за кој тестот покажа позитивен резултат, соопшти Министерството за здравство.
Читај повеќе...
 
35 новозаразени и пет починати од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 30 мај 2020
korona3q.jpgТриесет и пет новозаболени од КОВИД-19 се регистрирани од 1.120 тестови во изминатите 24 часа, објави Институтот за јавно здравје. Починати се пет лица, четворица од Скопје, еден од Струга, а оздравени се 19.
Читај повеќе...
 
Четири починати и 52 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 29 мај 2020
koronav1w.jpgВо изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови случаи на коронавирус, соопштија од Институтот за јавно здравје. Од нив, 26 се од Скопје, 9 од Тетово, 7 од Штип, 6 од Куманово, 2 од Струга и по еден од Велес и Кочани.
Последни измени ( сабота, 30 мај 2020 )
Читај повеќе...
 
Тројца починати и 38 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 28 мај 2020
koronam1q.jpgНа Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74-годишен пациент, лекуван на клиниката од 21 мај, а во Градската општа болница „8 Септември“ почина пациент на возраст од 57 години, хоспитализиран на 23 мај, соопшти Министерството за здравство. Оттаму додаваат дека во Институтот за јавно здравје, од болницата „Ремедика“, за анализа е пристигнат постмортем брис на пациент од Скопје ( 53 години) и истиот е позитивен на КОВИД-19.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 1696
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive