Вести - Македонија
Пилотот Чачкиров:Кога се лета со мал авион најважно.. PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 03 април 2019

gjoko1w.jpgКога се говори за летањето со авиони од категоријата до 4700 кг, кои може да ги управуваат пилоти со т.н. приватна пилотска дозвола, значајно е да се спомене дека тргнувањето на одредена маршрута, значи и добра претходна и извршна подготовка. Во овие две подготовки се анализираат елементи кои можат да влиајат на летот,вели познатиот македонски пилот Ѓорѓи Чачкиров кој летал на авионите од типот цесна,осврнувајќи се  на несреќата на цесната која вчера се урна.

Последни измени ( среда, 03 април 2019 )
Читај повеќе...
 
Загинаа сите патници ви "цесната" што се... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 02 април 2019
cesna310k.jpgЗагинати се сите четири патници во авионот Цесна кој попладнево се урна кај планинскиот врв Солунска глава, потврдија од Агенцијата за цивилно воздухопловство. Од таму велат дека со полициските хеликоптери пронајдени се остатоците од авионот и телата на четворицата патници. Извлекувањето на телата на загинатите е одложено за утре поради лошите временски услови.
Читај повеќе...
 
"Цесна" со четири патници исчезна над Солунска Глава PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 02 април 2019
cesna39k.jpgМал авион Цесна исчезна од радарот попладнево на 26 километри јужно од Скопје, кај Солунска Глава. Авионот со четири патници, бугарски државјани, полетал од Охрид за Софија и контактот со контрола за летање е изгубен во 16.19 часот, потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК Томислав Тунтев, директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство.
Последни измени ( вторник, 02 април 2019 )
Читај повеќе...
 
Почнува претседателската кампања PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 01 април 2019
penddav1q.jpgПретседателската кампања официјално почнува денес.
Последни измени ( понеделник, 01 април 2019 )
Читај повеќе...
 
Голем пожар на планината Јабланица,загрозен... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 31 март 2019
jablanica100k.jpgПред неколку часа на планината Јабланица избувна голем пожар. Зафатена е голема површина шума. Огнот се појавил меѓу селата Октиси и Долна Белица, Струшко,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1477
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive