Вести - Македонија
193 новозаразени од КОВИД-19,во Охрид 11 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 17 јуни 2020
kovid5q.jpgДевет лица починаа од компликации од коронавирус, а во последните 24 часа се регистрирани 193 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.391 тестирање, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од :
Читај повеќе...
 
СЕММ отстапува од грантот во рамките на... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 17 јуни 2020

sovetzaetika1q.jpgСоветот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) информира дека отстапува од грантот во рамки на владината поддршка за здруженија и фондации за мерки за справување со COVID-19 кризата.

Читај повеќе...
 
Од утре се отвораат сите гранични премини,но кој сака... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 16 јуни 2020
granica1a.jpgОд утре се отвораат сите гранични премини во Република Северна Македонија, одлучи Владата на денешната седница. Според соопштението на Владата, продолжуваат да важат мерките  што се активни за справување со пандемијата со вирусот КОВИД-19. Тоа ќе значи дека секој што ќе сака да влезе во државава, ќе мора да приложи на граница валиден негативен ПЦР-тест, не постар од 72 часа и да седи во самоизолација 14 дена,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам
Последни измени ( вторник, 16 јуни 2020 )
Читај повеќе...
 
134 новозаразени од КОВИД-19 и 8 починати PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 16 јуни 2020
koronam1q.jpgВо последните 24 часа се регистрирани 134 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.173 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Од новите случаи, 97 се од Скопје, 11 од Тетово, 7 од Ресен, 5 од Куманово, 3 од Струга, по 2 од Крушево и Кичево и по 1 од Прилеп, Велес, Битола, Кавадарци, Валандово, Кратово и Неготино.
Последни измени ( вторник, 16 јуни 2020 )
Читај повеќе...
 
162 новозаразени од КОВИД-19 и девет починати PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 14 јуни 2020
korona3q.jpgДевет лица починаа од компликации од коронавирус, а во последните 24 часа се направени 778 тестирања и регистрирани се 162 нови случаи на КОВИД-19, соопшти Mинистерството за здравство. Од починатите 9 лица, три од Скопје, еден од Прилеп, два од Тетово, еден од Струга, еден од Велес и еден од Гостивар.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 1696
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive