Вести - Македонија
Министерот Филипче во домашна самоизолација PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 16 април 2020
filipcesomaska1q.jpgМинистерот за здраство Венко Филипче од денеска ќе биде во домашна самоизолација, соопшти Министерството за здравство. Ова следи по информацијата дека градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски кој вчера одржа состанок на кризниот штаб на Куманово на кој присуствуваше и Филипче, е позитивен на КОВИД-19.
Читај повеќе...
 
Жител на Велешта се шетал на кејот на Дрим во време... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 15 април 2020
struga66.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здраствени  прописи за време на епидемија“, ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.Х.  (24) од струшкото село Велешта. Тој, не се придржувал до мерката за забраната за движење на граѓаните во определен временски период заради спречување на ширење на Корона вирус COVID – 19. Полициски службеници, на 04.04.2020 година во 18.15 часот, го затекнале пријавениот, на кејот на реката „Црни Дрим“ во Струга без  соодветна дозвола издадена од надлежен орган.
 
За Велигден полициски час од петок до вторник наутро PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 13 април 2020
koronam1q.jpgЗа Велигден полицискиот час ќе почне од 16 часот в петок и ќе трае до 5 часот наутро во вторник заради заштита од коронавирусот, одлучи Владата на денешната седница. Како дополнителна мерка, за да се спречи собирање на граѓаните, од четврток во 16 часот до вторник наутро се забранува движење на сите излетнички места, паркови и шуми низ целата држава.
Читај повеќе...
 
Полициски час од петок до вторник, а потоа... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 12 април 2020
prodolzenv1.jpgОд петок попладне до вторник наутро, за време на Велигденските празници да трае полицискиот час, е една од мерките која ќе се разговара на владина седница, а потоа ќе се размислува дали мерките ќе важат за следните викенди, рече министерот за здравство Венко Филипче на отворена дискусија во Владата заедно со заменик-министерот Арменд Арслани и епидемиолозите од Институтот за јавно здравје д-р Жарко Караџовски и д-р Владимир Микиќ.
Читај повеќе...
 
3.5 милиони евра заштеда со кратењето на платите... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 11 април 2020
zasteda1q.jpgВладата ја донесе Уредбата со која министри, пратеници, судии, обвинители, директори и сите други избрани и именувани лица одат на минимална плата од 14.500 денари во април и мај.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 1624
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive