Вести - Македонија
Нови 165 заболени од ковид-19,во Охрид 10 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 03 јули 2020
kovid4q.jpgСедум лица починаа во изминатото деноноќие по компликации од коронавирус, двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово, еден пациент од Струга, еден од Кочани и еден пациент од Неготино, соопшти Министерството за здравство. Во последните 24 часа се направени 1.454 тестирања, а регистрирани се 165 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-71, Куманово-15, Дебар-1, Штип-10, Прилеп-5, Тетово-20, Струга-3, Велес-1, Битола-3, Охрид-10, Гостивар-14, Пробиштип -4, Македонски Брод-1, Кичево-2, Ресен-5.
Читај повеќе...
 
Нови 173 заболени од ковид-19,во Охрид 10 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 02 јули 2020
korona3q.jpgВо изминатите 24 часа починати се 15 лица по компликации од ковид-19, осум од Скопје, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден пациент од Охрид и двајца од Гостивар, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисоката дневна бројка на починати лица по компликации од коронавирус од почетокот на коронакризата.
Читај повеќе...
 
Нови 120 заболени од ковид-19,во Охрид 7 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 01 јули 2020
kovid4q.jpgВо Градската општа болница (ГОБ) „8 Септември“ починаа 4 лица од Скопје на возраст од 51, 56, 58 и 67 години по комликации од коронавирус, соопшти Министерството за здравство. Во изминатото деноноќие се направени 954 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-64, Куманово-4, Дебар-4, Штип-2, Прилеп-2, Тетово-14, Струга-5, Битола-3, Охрид-7, Гостивар-2, Македонски Брод-1, Свети Николе-2, Кичево-5, Ресен-5.
Читај повеќе...
 
Уште 126 новозаболени,во Охрид нема нови случаи PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 30 јуни 2020
koronav1w.jpgЧетири лица од Скопје, Прилеп, Тетово и Гостивар починаа по компликации од ковид-19, а регистрирани се 126 нови случаи за 24 часа од 1.140 тестирања, соопшти Министерството за здравство.
Читај повеќе...
 
132 новозаболени од ковид-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 29 јуни 2020
korona3q.jpgПочинати се 12 лица од компликации од коронавирус за изминатите 24 часа, и тоа пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар, соопшти Министерството за здравство.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 1696
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive