Вести - Македонија
Почина тв- водителот Драган Вучиќ PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 04 мај 2020
vucicd1.jpgПејачот, композитор  и ТВ-водител Драган Вучиќ ноќеска починал, потврдија блиски на семејството. Се лекувал на Инфективната клиника во Скопје. Извори од болницата велат дека имал компликации од коронавирус. Подолго време бил дијабетичар.
Читај повеќе...
 
15 нови случаи на КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 02 мај 2020
koronam1q.jpgНа Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби, како што соопшти Министерството за здравство, денеска за првпат од почетокот на епидемијата, во 24 часа, нема прием на нови пациенти, позитивни или сомнителни на КОВИД-19, но во Градската општа болница „8 Септември“ примени се 9 нови пациенти, а вкупно хоспитализирани 29.
Читај повеќе...
 
29 новозаразени од КОВИД-19, починаа.... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 01 мај 2020
korona3q.jpgШеесет и девет пациенти се регистрирани за оздравени во изминатите 24 часа во Институтот за јавно здравје. Како што соопшти Министерството за здравство, оздравените пациенти се од : Скопје-18, Куманово-36, Дебар-1, Штип-1, Велес-10, Гевгелија -1. Во изминатите 24 часа направени се 362 тестирања, а потврдени се 29 нови случаи на КОВИД-19 и тоа во: Скопје-11, Куманово-4, Прилеп-3, Тетово-2, Велес-6, Кочани-3.
Читај повеќе...
 
23 нов случаи од КОВИД-19,четири лица починаа PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 30 април 2020
koronam1q.jpgСто и единаесет оздравени пациенти се регистрирани за изминативе 24 часа во статистиката на Институтот за јавно здравје . Пациентите се од: Скопје-13, Куманово-74, Штип-1, Прилеп-18, Битола-1, Охрид-1, Крива Паланка-1, Пробиштип-1 и Демир Хисар-1.
Последни измени ( четврток, 30 април 2020 )
Читај повеќе...
 
21 новозаразен,двајца починаа,во Охрид нема... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 29 април 2020
korona3q.jpgИнститутот за јавно здравје за изминатите 24 часа регистрира 38 оздравени пациенти во: Скопје-19, Тетово-3, Струга-9, Битола-4 и Гостивар-3, соопшти Министерството за здравство.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1624
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive