Вести - Македонија
Црвенковски:Одлуките и одговорноста се наши PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 18 декември 2008

crvenkovski8.jpgПретседателот Бранко Црвенковски, во своето годишно обраќање пред јавноста, даде свое видување и направи осврт на случувањата изминатава година во светот и во Македонија, за аспирациите на државава и упати своја порака за во иднина, почнувајќи со тоа дека  2008-ма е година која го промени светот.

Читај повеќе...
 
Пановски член на Бордот на Институтот "Павел Шатев" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 16 декември 2008
dejan7.jpgВчера во Скопје беше промовиран Институтот Павел Шатев (Институт за македонско наследство)  кој е формиран и поддржан од ВМРО-ДПМНЕ. Дејан Пановски , екс државниот секретар за животна средина избран е за  член на Бордот на директори а воедно Пановски ќе го раководи Директоратот за животна средина и природни реткости во рамките на Институтот.  Претседател на Институтот е др Панде Лазаревски , генерален секретар на  Оливер Шамбевски- пратеник а  Александар Николовски пратеник од Охрид е член на Управниот одбор на Институтот..
Последни измени ( вторник, 16 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
Отказ за полициски службеник во Охрид PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 14 декември 2008
mvr2.jpg 

Во текот на изминатата недела по спроведена дисциплинска постапка, донесени се две решенија за отказ на договорот за вработување против двајца вработени во Министерството поради сторени повреди, односно заради злоупотреба или пречекорување на службените овластувања во работењето согласно одредбите по член 134 став 1 точка  1 од Колективниот договор на МВР, а се работи за :

Џ.Ф., полициски службеник во полициска станица при СВР Охрид, заради неоправдано изостанување од работа три последователни работни дена .

Извор:МВР

 
Срѓан Керим со најголеми шанси за претседател PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 12 декември 2008
kandidati.jpgОд редот на личностите кои би можеле да се појават како кандидати за функцијата Претседател на Република Македонија, најголеми изгледи да биде избран има Срѓан Керим, покажува последната телефонска анкета на Агенцијата „Рејтинг” на репрезентативен примерок од 1.080 испитаници спроведена од 5 до 7 овој месец за потребите на неделниот магазин ФОРУМ.
Читај повеќе...
 
Цигарите ќе поскапат за 35 насто PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 10 декември 2008
cigari1.jpgЦигарите од март ќе поскапат за околу 35 отсто, дознава „Дневник“ од извори во тутунските комбинати. Владата веќе испратила барање за поскапување до производителите со образложение дека е неопходно заради усогласување со стандардите и насоките на Европската Унија. Владиниот портпарол Шефик Дураки вчера ниту го потврди ниту го демантира поскапувањето. Високи владини извори за „Дневник“ потврдија дека се подготвува нова цена, но не сакаа да дадат повеќе информации додека не се прецизираат деталите.
Последни измени ( среда, 10 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 181 182 183 184 185 186 187 188 189 Следно > Крај >>

Резултати 1666 - 1674 од 1694
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive