Вести - Македонија
Пријава против полицаец од "Ќафасан" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 21 ноември 2008
mvr2.jpg

Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди до ОЈО Струга, поднесе кривична пријава против А.Ж.(27), вработен во МВР на РМ-регионален Центар Запад, Полициска станица за Гранична контрола Ќафасан, за сторено кривично дело „Злоупотреба на службената положба и овластувањата”, предвидено и казниво почлен 353 став 1 од КЗ на РМ. Пријавениот на 06.09.2008 година работејќи на ГП „Ќафасан” како полициски службеник – оператор на пасошка контрола, дозволил излез од Р. Македонија на две лица кои патувале со патничко возило, без да изврши пасошка контрола и евидентирање на лицата и возилото во електронскиот систем за евиденција на лица кои остваруваат влез или излез од РМ.

 

Читај повеќе...
 
Во употреба новите монети PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 16 ноември 2008

parinovi.jpgНародната банка на Македонија од денеска ги пушти во оптек новите монети во апоени од 10 и 50 денари. Со тоа, во платниот промет во земјава како платежно средство, освен кованиците од 1, 2 и 5 денари, веќе функционираат и монетите од 10 и 50 денари, кои до сега беа само книжни пари. Банкнотите од 10 и 50 денари ќе се користат паралелно со новите кованици и сукцесивно со нивното оштетување ќе бидат повлекувани од оптек.

Последни измени ( недела, 16 ноември 2008 )
Читај повеќе...
 
Бензинот пак поефтинува PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 10 ноември 2008
benzin.jpg

Цените на бензините од ноќеска на полноќ ќе се намалат за 1,50 денари за литар, односно за 2 денари, објави Регулаторната комисија за енергетика.

Читај повеќе...
 
Кривична за стружанец PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 21 октомври 2008
struga0.jpg Поради основано сомнение дека сторител на едно кривични делобесправно градењеСВР-Охрид поднесе кривична пријава против А,Б. (19) од Струга ,сопственик на хотелот Блу скај,”лоциран на кејот на Црн Дрим
Последни измени ( вторник, 21 октомври 2008 )
Читај повеќе...
 
Во Охрид средба на директори на полициите од регионот PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 20 октомври 2008
mvr2.jpgПочнувајќи од утре (21.10), во Охрид, во хотелот Инекс Горица, ќе се одржи тридневен работен состанок на првите луѓе на полициите од земјите на регионот. На овој регионален состанок чијшто домаќин е македонското МВР, односно директорот на Бирото за јавна безбедност, генерал Љупчо Тодоровски, поканети за учество се директорите на полициите на Р. Албанија, Р. Бугарија, Р. Косово, Р. Црна Гора, Р. Босна и Херцеговина, Р. Хрватска и Р. Словенија, коишто на чело на своите делегации ќе земат активно учество во предвидените пет работни сесии на состанокот.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 Следно > Крај >>

Резултати 1468 - 1476 од 1477
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive