Вести - Македонија
ВМРО без одлука за градоначалник на Охрид PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 25 јануари 2009

grb.jpgВо Скопје,како што сме информирани, штотуку на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ  завршило гласањето за двајцата кандидати за идните претседателски избори Ѓорѓе Иванов и Тодор Петров.По ова следат резултатите од изјаснувањето,.

Читај повеќе...
 
Тепачка во "Нико Нестор" во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 22 јануари 2009
struga5.jpg Тројца средношколци од државното средно училиште “Нико Нестор“ во Струга, вчера, биле повредени при напади од  страна на поголема група ученици. Побарале помош во Медицинскиот центар во градот.
Читај повеќе...
 
Дрвениот мост на Дрим без ограда PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 21 јануари 2009

drim3.jpgДрвениот мост на Дрим во Струга речиси повеќе нема ограда.Од двете негови страни искорнати се или се испаднати дрвените заштитни огради што претставува потенцијална опасност за стружани кои го користат мостот.И оние кои што поминуваат тоа го прават многу внимателно и минуваат по средината на мостот.

Читај повеќе...
 
Оштетени бисти на поети во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 16 јануари 2009

ante2a.jpgВо ноќта помеѓу 14  и 15 јануари  во близина на хотелот Дрим во Струга непознатие сторители ги уништиле спомениците на поетите Анте Поповски и Сергеј Јесењин.Бронзената глава на Поповски била фрлена  во Езерото и набргу била вратена на постаментот,додека главата на Јесењин била најдена веднаш до спомен обележјето.И таа а вратена на постаментот.Постаментот на Славко Јаневски и натаму е без глава.

Последни измени ( петок, 16 јануари 2009 )
Читај повеќе...
 
Лоши услови во затворот за малолетници во Охрид PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 15 јануари 2009
helsinski.jpg

Невакцинираност на затворениците и вработените од хепатит Ц и покрај постoењето на оваа болест, лоша состојба на самиците, немање на редовни и вонредни стоматолошки прегледи,  ретки посети од страна на судиите и Центрите за социјална работа, повреда на правото на приватност како и недоволен број на превоспитувачи се дел од проблемите што ги констатира Хелсиншкиот комитет за човекови права на Македонија при посетата на Затворот за малолетници во Охрид.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 166 167 168 169 Следно > Крај >>

Резултати 1459 - 1467 од 1513
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive