Вести - Македонија
Во Струга приведени двајца бизнисмени PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 22 декември 2008
struga5.jpgКако што неофицијално дознаваме,синоќа во Струга биле приведени двајца познати струшки бизнисмени.Според неофицијалните информации тие денес треба да бидат изведени пред истражен судија.Очекуваме и официјална информација за овој настан кој ги вознемири граѓаните на Струга.
 
Тепачка пред сендвичара во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 22 декември 2008
struga.jpg    На 20.12.2008 година околу 04,30 часот во Струга на ул.„15-ти Корпус“бб, во сендвичара „Чико“, во врска со меѓусебни недоразбирања, настанала тепачка помеѓу М.М. (21) , Љ.Ч.(25), Г.Ч.(23)  и С.Ѓ.(25) од една страна и од друга страна  Р.Ј.(23), М.Ј.(26), С.Б.(18), П.Б. и Л.В(30), сите од Струга.
Читај повеќе...
 
Јакупи:Јабланица може да стане национален парк PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 19 декември 2008
nedzati.jpg              Министерот за животна средина и просторно планирање Неџати Јакупи при вчерашната посета на Струга најави дека постои можност Јабланица,една од најубавите планини во Струшко да биде прогласена за национален парк.
Читај повеќе...
 
Црвенковски:Одлуките и одговорноста се наши PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 18 декември 2008

crvenkovski8.jpgПретседателот Бранко Црвенковски, во своето годишно обраќање пред јавноста, даде свое видување и направи осврт на случувањата изминатава година во светот и во Македонија, за аспирациите на државава и упати своја порака за во иднина, почнувајќи со тоа дека  2008-ма е година која го промени светот.

Читај повеќе...
 
Пановски член на Бордот на Институтот "Павел Шатев" PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 16 декември 2008
dejan7.jpgВчера во Скопје беше промовиран Институтот Павел Шатев (Институт за македонско наследство)  кој е формиран и поддржан од ВМРО-ДПМНЕ. Дејан Пановски , екс државниот секретар за животна средина избран е за  член на Бордот на директори а воедно Пановски ќе го раководи Директоратот за животна средина и природни реткости во рамките на Институтот.  Претседател на Институтот е др Панде Лазаревски , генерален секретар на  Оливер Шамбевски- пратеник а  Александар Николовски пратеник од Охрид е член на Управниот одбор на Институтот..
Последни измени ( вторник, 16 декември 2008 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 161 162 163 164 165 Следно > Крај >>

Резултати 1450 - 1458 од 1481
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive