Вести - Македонија
Зеехофер:Западен Балкан е клучен за стабилноста на... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
четврток, 21 ноември 2019

germanska1we.jpg-Во денешно време, на прекугранично организираниот криминал и интернационалниот тероризам може само тогаш адекватно да им се одговори, ако стратегиите за нивно сузбивање се поставени исто така прекугранично,изјави сојузниот министер за внатрешни работи, градежништво и татковина, господин Хорст Зеехофер, по повод потпишувањето на Договорот меѓу Сојузна Република Германија и Република Северна Македонија за соработка во областа на безбедноста на 20 ноември 2019 г.

Читај повеќе...
 
Поефтинуваат бензините PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 18 ноември 2019
benzin44.jpgРегулаторната комисија за енергетика денес ги соопшти новите цени на горивата. Согласно денешната одлука од ноќеска на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на цените утврдени со Одлуката од минатиот понеделник.
Читај повеќе...
 
Изгоре кров на куќа во Струга PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
понеделник, 18 ноември 2019
poz1ee.jpgНа 17.11.2019 во 03.30 часот во полициската станица Струга било пријавено дека настанал пожар во семејна куќа, сопственост на А.Д. од Струга. Со пожарот била зафатена кровната конструкција, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната против пожарна единица Струга. Повредени лица нема, а увид извршила екипа од полициската станица Струга.
Последни измени ( понеделник, 18 ноември 2019 )
 
Радилиштанец крадел мотоцикли од дворови,сторил... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 13 ноември 2019
kradec500.jpgПоради постоење основи на сомнение за сторени 13 казнени дела од кои, 11 „тешка кражба на дрзок начин“ и 3 казнеи дела „одземање моторни возила“, полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против М.М.(33) од струшкото село Радолишта.
Читај повеќе...
 
Нотарската комора потпиша договор со... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
вторник, 12 ноември 2019
notarskak1q.jpgНа  11 ноември 2019 година, во просториите на Нотарската комора на РС се потпиша Меморандум за соработка помеѓу Агенцијата за катастар на недвижности и Нотарска комора на Република Северна Македонија, со цел уредување на досегашната и идната меѓуинституционална соработка која ќе придонесува за организирана меѓусебна поддршка во исполнување на надлежностите на страните, која пред се е од интерес и во служба на граѓаните и полесно и поефикасно остварување на нивните права и интереси.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1497
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive