Вести - Македонија
Албанец фатен во Струга со 2 килограми дрога PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
среда, 22 јануари 2020
drogaosnovna1q.jpgНа 21.01.2020 година, по добиени сознанија за вршење на транспорт на дрога од страна на Т.С.(31) од Република Албанија, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга презеле мерки и активности, при што околу 15.50 часот, Т.С. бил затекнат на автобуска станица во Струга. Веднаш потоа, полициските службеници извршиле преглед на Т.С. и во неговиот багаж била пронајдена кеса со марихуана со тежина од околу 2 кг. која била одземена и пратена на вештачење. Т.С. е лишен од слобода и задржан во полициската станица Струга за понатамошна постапка.
Последни измени ( среда, 22 јануари 2020 )
 
Сообраќајка кај Струга,има повредени PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 12 јануари 2020
soobrakajka1ww.jpgНа 11.01.2020 во 13.00 часот, на кружна крстосница во близина на хотел во Струга, случена е сообраќајна незгода помеѓу патнички автомобил „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки управуван од Р.С.(41) од струшкото село Ливада и товарно возило „Форд Транзит“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.К.(53) од селото Корошишта. Во незгодата, со повреди се здобил возачот на товарното возило . Увид на местото на незгодата извршија полициски екипи.
 
Фото:Архива
 
Стружанец дивеел на бензинска пумпа во Драслајца PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
недела, 05 јануари 2020
svrstruga2q.jpgНа 04.01.2020 година во 04.00 часот на бензиска станица во струшкото село Драслајца, И.М.(31) од Струга, го нарушил јавниот ред и мир со карање, викање и непристојно однесување кон вработените, а потоа и со расфрлање на производи и дел од инвентарот. При обид за негово приведување, тој се однесувал агресивно и кон полициските службеници . И.М. е лишен од слобода и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена пријава.
 
"Девојката од Бруклин" најпродавана книга во земјава... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
сабота, 04 јануари 2020
najkniga1q.jpgЗарем постои некој што пореално би ја претставил листата на најпродавани книги во Македонија за 2019 год. од единствената онлајн книжарница КупиКнига.мк која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и регионот. Читателитеповторно го ставија на првото место авторот Гијом Мисо, според топ 10 листата на најпродавани книги што ја објави КупиКнига.мк!
Последни измени ( сабота, 04 јануари 2020 )
Читај повеќе...
 
Заев поднесе оставка,Пендароски мандатот ќе му го... PDF Печати Е-Маил
Македонија
Напишано од Драган Чубриќ   
петок, 03 јануари 2020
ostavka1ww.jpgПремиерот Зоран Заев поднесе оставка и таа набрзо треба да биде констатирана во Собранието, по што ќе следува избор на техничка влада за спроведување на предвремените парламентарни избори на 12 апри,пишува најчитаниот македонски сајт Сакам да кажам.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1509
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive