Вести - Охрид
Во нива пронајден мртов ботунчанец PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 18 октомври 2019
policija6.jpgНа 17.10.2019 во 10.23 часот во СВР Охрид, од Итна медицинска помош Охрид било пријавено дека во нива во атар на селото Ботун, бил пронајден починат Д.М.(68) без траги на насилство, кој боледувал од дијабетис и срцеви заболувања. Увид извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција
 
Се подели МЈП "Проаква" PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 18 октомври 2019

vodovod12q.jpgНа денешната седница советниците на Градскиот совет ги прифатија одлуките за  давање согласност на одлуката за поделба на МЈП „ Проаква“ и за формирање ново јавно претрпријатие “Колекторски систем”.Со  тоа Општина Охрид финансиски зајакна,бидејќи дел од  долгот што таа го имаше кон Министерството за финансии сега го презема новото јавно претпијатие.

Читај повеќе...
 
ВМРО-НП предлага изградба на Музеј на Езерото PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 18 октомври 2019

predlog1q.jpgВМРО – Народна партија од Охрид ќе поднесе предлог иницијатива за отпочнување со изградба на Музеј на Езерото. Целта на овој проект ќе биде едукација на младите поколенија за тоа какво богатство низ флората и фауната поседува Охридското Езеро.

Последни измени ( петок, 18 октомври 2019 )
Читај повеќе...
 
Лицата со инвалидитет во Општината ќе... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 17 октомври 2019

posebnipotrebi1q.jpgЛицата со инвалидитет во општинската зграда во Охрид ќе влегуваат со посебен хдриауличен лифт.Ова е предвидено со проектот „Полесен пристап за подобри општински услуги  и граѓанска вклученост“ како дел од активностите во рамки на втората компонента на проектот „Зајакнување на општинските совети” кој е финансиран од УНДП и Швајцарска амбасада во Република Северна Македонија, во износ од 50.000 швајцарски франци.

 

Читај повеќе...
 
Прв меѓународен фудбалски турнир "Охридски бисери" PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 17 октомври 2019
biljanini33e.jpgЈП Билјанини Извори ја известува јавноста дека утре во 09 часот свечено ќе биде отворен првиот меѓународен турнир во фудбал "Охридски Бисери" генерација 2008/2009 и 2010. Натпреварите ќе се одиграат на терените на Спортско рекреативниот центар "Билјанини Извори" и тоа на 18 и 19 октомври со почеток од 9 часот и 30 минути.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 10 - 18 од 10823
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive