Вести - Охрид
Што велат од ЦЈЗ за состојбата со КОВИД-19 во... PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 01 мај 2020
tabela1q.jpgВо интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините во кои делува Центар за јавно здравје Охрид (Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа), а со цел избегнување на ширење на непроверени информации и шпекулации поврзани со епидемијата од коронавирусот, Центар за јавно здравје Охрид објавува билтен со податоци и информации за  справувањето со вирусот COVID-19 на неделна основа…
Читај повеќе...
 
Општина Охрид доби донација од 50 таблет компјутери PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 30 април 2020
donacijam1.jpgОпштина Охрид доби донација од 50 таблет компјутери од компанијата „Еколог Интернешнл“ кои ќе бидат наменети за учениците од социјално-ранливи семејства од Охрид кои имаат потреба од вакви електронски уреди за да можат да ја следат наставата „онлајн“.
Читај повеќе...
 
Мирно на подрачјето на СВР-Охрид,само еден... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 30 април 2020
svrohrid2q.jpgВо текот на изминатото деноноќие (29/30.04.2020 година), за време на спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, едно лице не ја почитувало забраната за движење (Кичево-1).
Читај повеќе...
 
Хуман гест на Нотарската комора,донираа... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 30 април 2020
notarskakomora1.jpgВрз основа на утврдената мерка на Владата на Република Северна Македонија донесена на својата 32 - та седница одржана на ден 31.3.2020 година, со која се формира солидарен фонд COVID-19 фонд, односно наменска сметка за примање на донации од правни и физички лица кои ќе имаат можност и волја да донираат средства кои ќе се користат за помош и поддршка за справување со кризата предизвикана од корона вирусот и јавниот повик од претседателот на Владата на РСМ, Управниот одбор на Нотарската комора на Република Северна Македонија на ден 14.4.2020 година донесе одлука за активно вклучување во акцијата за донација и доделување на парични средства за поддршка и помош во справувањето во борбата со ширење на коронавирусот. Во донацијата на повик на Нотарската комора се вклучија и дел од нотарите од Република Северна Македонија со свои финансиски парични средства на доброволна основа.

 

Читај повеќе...
 
Бронза за филмот "Мојот живот,моја цел" во режија на... PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 30 април 2020

mojot1w.jpgНа 24 и 25 април се одржа онлајн натревар ,,Образовно рандеву 2020 - МАССУМ” на платформата на Универзитот ФОН поради вонредната состојба.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 11412
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive