Вести - Охрид
Болна од КОВИД-19 починала на пат кон болницата во Охри PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 03 мај 2020
korona3q.jpgДеведест и четиригодишен пациент од Куманово почина во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализиран на 28 април.  Институтот за јавно здравје регистрира и пациентка од Струга на возраст од 69, која починала на 29 април на пат кон болницата во Охрид, соопшти Министерството за здравство. Од Центарот за јавно здравје Охрид е земен постпортем брис кој покажал присуство на вирусот.
Читај повеќе...
 
Охриѓанец му се " пуштил" на полицаец PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 03 мај 2020
svrohrid2q.jpgНа 01.05.2020 година во 15.55 часот на булеварот „Македонски Просветители“ во Охрид, З.Ј.(54) од Охрид, го наруши јавниот ред и мир, со карање, викање и непристојно однесување кон полициски службеник. Тој е приведен и проив него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Последни измени ( недела, 03 мај 2020 )
 
Само тројца не ја почитувале забраната за... PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 03 мај 2020
svrohrid2q.jpgВо текот на изминатото деноноќие (02/03.05.2020 година), за време на спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, три лица не ја почитувало забраната за движење (Дебар-3). Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесени кривични пријави по членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. Во истиот период, не се регистрирани  кражби и  сообраќајни незгоди.
.
Читај повеќе...
 
Скопјанец тешко повреден со остар предмет во куќа во... PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 02 мај 2020

noz44c.jpgПопладнево околу 17,30 часот во куќа во стариот дел на Охрид,на улицата Кузман Капидан дошло до физичка пресметка на двајца скопјани,при  што едниот е тешко повреден со остар предмет.

Читај повеќе...
 
СВР-Охрид: 12 лица се приведени поради... PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 02 мај 2020
svrohrid2q.jpgВо текот на изминатото деноноќие (01/02.05.2020 година), за време на спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, 12 лица не ја почитувале забраната за движење (Охрид-6, Струга-3, Кичево-1, Дебар-2). Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесени кривични пријави по членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 11412
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive