Вести - Охрид
Во Дебар пет лица не ја почитувале... PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 08 мај 2020
stefd1.jpgВо текот на изминатото деноноќие (07/08.05.2020 година), за време на полицискиот час и спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, три лица не ја почитувале забраната за движење ( Струга-1, Кичево-2)
Читај повеќе...
 
Пецаков:Бараме истрага за локалните избори во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 08 мај 2020

kirilpe1.jpg-Случајот Рекет изнесе на виделина и скандалозни информации поврзани за Охрид.Во дел од сведочењето на првообвинетиот Бојан Јовановски се дознава дека Зоран Заев ги наместил изборите во Охрид и дека имало изборни нерегуларности,рече Кирил Пецаков,член на  ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Читај повеќе...
 
Денот на полицијата одбележан со превентивна кампања PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 07 мај 2020
kampa1q.jpg7 мај - Денот на македонската полиција, СВР Охрид го одбележа со превентивна кампања посветена на граѓаните и подигнување на јавната свест за потребата од поодговорно однесување за заштитата од ширењето  на  вирусот “COVID 19“ и придржување до одредбата за задолжително носење заштитни маски.
Последни измени ( четврток, 07 мај 2020 )
Читај повеќе...
 
33 нови случаи на КОВИД-19,еден починат PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 07 мај 2020
koronav1w.jpgТриесет и три нови случаи на КОВИД-19 од 332 тестирања се потврдени во изминатите 24 часа, едно лице почина, а оздравени се 22 пациенти, соопшти Министерството за здравство. На пат кон Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент од Велес на 70-годишна возраст, кој од 4 мај бил хоспитализиран на Инфективното одделение во болницата во Велес, а поради влошување на состојбата бил препратен во Скопје.
Читај повеќе...
 
СВР-Охрид: 12 лица не ја почитувале забраната за... PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 06 мај 2020

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.05.2020 година), за време на спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, дванаесет лица не ја почитувале забраната за движење (Охрид-2, Струга-10). Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесени кривични пријави по членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. svrohrid2q.jpg

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 11412
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive