Вести - Охрид
ВМРО-ДПМНЕ вели дека "Охрид нема градоначалник" PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 11 мај 2020

zgrada12q.jpg-Една година Охрид нема градоначалник! Китењето со туѓи перја е одлика на неспособните!Георгиески е синоним за неработа, дивоградби и назадување на Охрид. Само лаги и празни ветувања, непосветено и недомаќинско работење.Му честитаме за огромната фотосесија и лично претставување небаре снима предизборен спот, наместо да даде вистински и транспарантен отчет пред граѓаните,се наведува на почетокот од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид.

Читај повеќе...
 
Видео обраќање на градоначалникот Герогиески PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 11 мај 2020
kostacestitka1.jpgВрз основа на принципот на транспарентност, на следниот линк ќе може да го проследите видео обраќањето на градоначалникот Константин Георгиески и видео материјалот од реализираните проекти и активности во текот на првата година од неговиот манадат.
Читај повеќе...
 
Осум лица не ја почитувале забраната,закани преку... PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 10 мај 2020
stefd1.jpgВо текот на изминатото деноноќие (09/10.2020 година), за време на полицискиот час и спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид, осум лица не ја почитувале забраната за движење (Охрид-2, Струга-6). Тие се приведени и против нив ќе бидат поднесена кривична пријава по членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
Читај повеќе...
 
Нуркачот Паскали пак вади отпад од Езерото PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 09 мај 2020

vrekaotpad4q.jpgОхридскиот нуркач од центарот за подводни активности  “Акватек” Никола Паскали денес од Охридско езеро извади полна торба со отпад, фрлен во езерските длабочини.За него беше изненадување кога наишол и на лименка од 2016 година.

Читај повеќе...
 
Само едно лице од Струга не ја почитувало... PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 09 мај 2020
stefd1.jpgВо текот на изминатото деноноќие (08/09.05.2020 година), за време на полицискиот час и спроведувањето на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ширење на коронавирус COVID-19, според статистичките податоци на МВР, едно лице во Струга не ја почитувало забраната за движење. Тој е приведен и против нив ќе биде поднесена кривична пријава по членот 206 од Кривичниот законик „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 11412
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive