Вести - Охрид
Уште две локации со бесплатен Интернет PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 05 август 2019
lokacii1q.jpgВо согласност со Годишната програма на Секторот за туризам и локален економски развој на Општина Охрид, поставена е опрема и пуштен е во употреба Hot Spot бесплатен интернет на уште две нови локации пред црквата „Света Софија“ и на кеј „Македонија“ во Охрид.
Читај повеќе...
 
Немирни денови во Охрид и Струга PDF Печати Е-Маил
Охрид
понеделник, 05 август 2019
nasilie1q.jpgИёминативе два дена  во Охрид и Струга се случија неколку тепачки.
Читај повеќе...
 
Концерт на двајца виртуози на Охридско лето PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 04 август 2019
tadic1ww.jpgФестивалот Охридско лето денеска ќе прослави 59 години постоење со концерт на гитарските мајстори Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ од Србија, што ќе се одржи во Антички театар со почеток во 21 часот.
Читај повеќе...
 
Момче скокнало во Езеро,удрило во камен и починало PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 03 август 2019
skokv2q.jpgНа 02.08.2019 година во 20,00 часот било пријавено дека во Охрид на плажата „Лагадин“, Д.Л.(35) од Свети Николе скокнал во езерото и со главатa удрил во камен, кој се наоѓал во водата. Од здобиените повреди, при транспорт во болница, истиот починал. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

 
Полицијата во Струга заплени марихуана и таблети PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 02 август 2019

droga565.jpgНа 01.08.2019 во времето од 20,00 до 05,30 часот во Струга на улицата „Партизанска“ при преземање на мерки и активности од полициски службеници од Полициската станица Струга, извршени биле прегледи врз лица и возила, при што кај М.С.(31) од Тетово при преглед на патничко моторно возило „Опел Мерива“ со тетовски регистарски ознаки биле пронајдени таблети и марихуана, кај Е.А.(29) од Скопје била пронајдена марихуана, кај И.З.(38) од Струга, при преглед на патничко моторно возило „Опел“ со охридски регистарски ознаки била пронајдена марихуана. Исто така, кај А.Н.(32) од Битола, при извршен преглед била пронајдена марихуана, кај Д.Н (25) од Штип била пронајдена марихуана, кај И.Г.(30) од Скопје била пронајдена марихуана, кај Т.С.(32) од Битола биле пронајдени таблети. Лицата се лишени од слобода и против нив ќе следат соодветни поднесоци.

 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 10653
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive