Вести - Охрид
Запишувањето на учениците во прво одд.ќе се реализира.. PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 15 мај 2020
prvoo1.jpgСогласно Уредба со законска сила за измена и дополнување на уредбата со законска сила за примена на Законот за основно образование за време на вонредна состојба и насоките од Министерството за образование и наука, запишувањето на децата во прво одделение во основно училиште за учебната 2020/2021 година ќе се реализира во месец јуни,2020 година.
 
Владата го презема уривањето на дивоградбите во Ох PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 15 мај 2020
ohrid3w.jpgАнтикорупциската комисија побара Владата да ја преземе надлежноста од Општина Охрид за уривање на дивоградбите. Антикорупционерите разгледувајќи ги јавните набавки кои Општината ги спровела за уривање на дивоградбите заклучила дека тие пари се малку за решавање на овој проблем.
Последни измени ( петок, 15 мај 2020 )
Читај повеќе...
 
Во Горно Косоврасти изгореле осум плевни PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 15 мај 2020
stefd1.jpgНа 14.05.2020 година во 06 часот, во дебарското село Горно Косоврасти, настанал пожар во кој целосно изгореле осум плевни. Притоа, угинале десет домашни животни а опожарен е земјоделски алат и прибор. На местото на настанот, извршен е увид предводен од надлежен Јавен обвинител и овластен судски вештак.
Читај повеќе...
 
Ограбувачот на поштата е од Пробиштип,а живее во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 14 мај 2020

minim1.jpgНа 14.05.2020 година, околу 12.30 часот, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, во СВР Охрид  приведен е Д.С.(37) од Пробиштип, со постојано место на живеење во Охрид. Приведувањето е извршено откако, во СВР Охрид е добиено телефонско известување за стореното казнено дело извршено во експозитурата на „Македонски пошти“ во Охрид, зад Мини маркетот. Според пријавеното,  околу 12.20 часот, во експозитурата влегол, за вработените непознат маж, кој со остар предмет во раката се заканал и побарал да му бидат предадени пари.  Се преземаат мерки за целосно расветлување на настанот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

 
Ограбена филијала на Македонски пошти во Охрид PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 14 мај 2020

kradec500a.jpgПретпладнево била ограбена експозитурата на Македонски пошти во Охрид,во близина на мини-маркетот.Со брза интервенција на полицијата разбојникот е веднаш уапсен и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 11412
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive