Вести - Охрид
Лазареска:Ќе ја победиме короната и ќе има...(видео) PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 21 мај 2020

zaki200.jpg-Над два месеци нашата земја како и сите останати низ светот се бори со невидливиот непријател Ковид -19. 

Пандемијата на сите до еден ни го диктира животот. Од средината на март постојано  се алармира дека короната може да совлада секого. Заразата со Ковид – 19 не го одмина ниту Охрид, но за среќа епидемиолошката слика е под контрола.рече на почетокот од денешниот прес пратеничката од СДСМ Жаклина Лазареска 
Читај повеќе...
 
40 новозаразени од КОВИД-19 PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 21 мај 2020
koronav1w.jpgНа Клиниката за инфективни болести и фебрилни во Скопје состојби почина 56-годишен пациент од Прилеп, лекуван на клиниката од 12 мај, објави Министерството за здравство.
Читај повеќе...
 
Полицијата во чамец открила риболовен алати и улов од. PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 21 мај 2020

mrezi788a.jpgНа 20.05.2020 во 08.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека во близина на авто камп во Охрид, во близина на брегот на Охридско езеро, биле забележани тројца охриѓани, со риболовен алат и вреќи со улов, по што го напуштиле местото. По издадена судска наредба, полициски службеници од СВР Охрид извршиле претрес во чамецот и била пронајдена поголема количина риболовен алат и улов од риба. Предметите и уловот се подигнати за понатамошна постапка. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Последни измени ( четврток, 21 мај 2020 )
Читај повеќе...
 
СВР-Охрид апелира за дисциплина во сообраќајот PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 20 мај 2020
svrohrid2q.jpgВо услови на зголемена фрекфенција во сообраќајот на целото подрачје на СВР Охрид, упатуваме апел до сите учесници во сообраќајот за внимателно, дисциплинирано, совесно и одговорно однесување, целосно почитување на сообраќајните правила и прописи и на поставената хоризонтална и вертикална сообраќајна сигнализација.
Читај повеќе...
 
Асфалтирани улици во Пештани,Трпејца.Љубаништа... PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 20 мај 2020
novasfalt1q.jpgДеновиве интензивно се изведуваат работни активности за асфалтирање на улици во неколку населени места во Општина Охрид.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 11412
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive