Вести - Охрид
Ќе се урива ѕидчето пред споменикот на Св.Климент PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 09 јуни 2010

plostad1k.jpgЅидчето што сега го попречува влезот од страна на езерото кон споменикот на Свети Климент на плоштадот во Охрид,ќе биде урнато,се со цел посетителите да имаат подобар пристап кон споменикот на светителот,информираат од локалната самоуправа.

Последни измени ( среда, 09 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
ЗЕЛС сака Закон за гробишта по три години PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 09 јуни 2010

zels1.jpg На последната седница на ЗЕЛС која се одржа на 28 мај  годинава  беше разгледана иницијативата за изменување и дополнување на Законот за гробишта и погребални услуги, доставена од АДКОМ, по која Управниот одбор на ЗЕЛС се изјасни за нејзино прифаќање. Со тоа од страна на ЗЕЛС е доставено барање до Министерството за транспорт и врски со цел иницирање на постапка за изменување и дополнување на Законот за гробишта и погребални услуги согласно иницијативата.

Последни измени ( среда, 09 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Дрво кутнато со секира PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 09 јуни 2010
preseceno1.jpgНа несредениот простор кај малиот плоштад во Охрид,денес едно дрво беше кутнато со секира.Сопственикот на куќата вели дека корењата од неговото стебло му ги загрозувале темелите и морал да го острани.Тоа го направи брзго и ефикасно,а кога го виде фотоапаратот стана и малку неспокоен.
Читај повеќе...
 
Скутерите пристигнаа PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 09 јуни 2010

voden1r.jpgСкутер на вода на Градското пристаниште.Неговиот  сопственик го подготвува за пуштање во Езерото.Лани имаше повеќе од сто вакви пловни објекти, но при крајот на  сезоната беше ограничено времето кога тие можеа да се возат.Оваа забрана дојде по неколкуте инциденти што ги предизвикаа скутерџиите.Како ќе биде летово,ќе видиме.Скутерите на вода веќе пристигнуваат.

Последни измени ( среда, 09 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
Летра ќе изложува во Чешка PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 09 јуни 2010

letra6c.jpg На 10 јуни во рамките на Летниот  филмски маратон во градот Всетин,Чешка, Зоран Велјаноски-Летра ќе се претстави со изложба на фотографии од Охрид.

Последни измени ( среда, 09 јуни 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 Следно > Крај >>

Резултати 10711 - 10719 од 11063
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive