Вести - Охрид
Растурена куќа PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 28 март 2010

opasnakuka1.jpgВо едно сокаче  во близина на чинарот  кај Горна влашка маала се распаѓа стара куќа.Објектот има сопственик,но очигледно ја препуштил на забот на  времето.Ваква каква што е претставува опасност за другите жители од овој дел на Охрид кои минуваат во нејзина близина,вела жители од Горна влашка маала.

Последни измени ( недела, 28 март 2010 )
Читај повеќе...
 
Обединети за Македонија вечерва во "Прличев" PDF Печати Е-Маил
Охрид
недела, 28 март 2010

brat4z.jpg Вечерва во 18 часот во Центарот за култура "Григор Прличев" Обединети за Македонија  ќе ја престават својата политичка платформа.Најавено е дека на собирот ќе говори лидерот  на партијата Љубе Бошкоски.

Читај повеќе...
 
Влашкамаалци бараат да се тргне локомотивата PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 27 март 2010

ilija1.jpgВремените објекти што се овде изградени во осумдесеттите години,посебно објектот што го викаме локомотива бараме да бидат остранети,бидејќи се подигнати  без  консултација со жителите од овој дел на Влашкамаала,вели Илија   Миштакоски од Граѓанската иницијатива за претворање на овој простор  кај Чинарот во катче за рекреација   на децата.

Читај повеќе...
 
Кривични за челници во "Здравствен дом" PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 27 март 2010
policija.jpg  Поради основано сомнение дека се сторители на  кривичното дело  ,, Несовесно работење  во службата, СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Д. роден 1969 година и А.Г. роден 1967 година, двајцата од Охрид.
Читај повеќе...
 
В недела летно сметање на времето PDF Печати Е-Маил
Охрид
сабота, 27 март 2010
vreme7.jpgВ недела, 28 март, ќе почне летното сметање на времето.
Последни измени ( сабота, 27 март 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1191 1192 Следно > Крај >>

Резултати 10711 - 10719 од 10722
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive