Вести - Охрид
Охрид претставен на саемот во Ниш PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 31 март 2010

nish1.jpgПретставници од одделенитето за туризам од секторот за ЛЕР, од 26 до 28 март, учествуваа на Меѓународниот саем за туризам -"Ниш 2010", каде беа претставени туристичките потенцијали на Охрид.

Читај повеќе...
 
Цветкоски:Јас ќе пијам вода во Билјанини PDF Печати Е-Маил
Охрид
среда, 31 март 2010

cvetkoski1z.jpgЈас ќе одам пред сите да се напијам вода во  Билјанини Извори закои се вели дека се загадени , но тие што велат дека Грашница не е толку многу загадена,ќе ги повикам таму да се искапат,рече на денешната седница на Градскиот совет  советникот од ВМРО-НП  Владо Цветкоски,говорејќи за последиците од загаденоста на  Езерото и непреаземањето на  соодветни мерки од страна на  државата.

Последни измени ( среда, 31 март 2010 )
Читај повеќе...
 
Локалната доработувала за седницата на Градски совет PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 30 март 2010

lokalna1c.jpg

 

(Сузана Вренцоска) Службите на локалната самоуправа во Охрид денес беа работно ангажирани во своите канцеларии.

Последни измени ( вторник, 30 март 2010 )
Читај повеќе...
 
Во охридско засадени над 20 илјади садници PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 30 март 2010
den3c.jpg Во Македонија денес се одржа акцијата “Ден на дрвото“. На повеќе локации во земјава граѓаните  засадија околу 7,5 милиони садници. Оваа голема акција за пошумување, годинава се одржува по петти пат под мотото “Растеме заедно“.
Последни измени ( вторник, 30 март 2010 )
Читај повеќе...
 
"Партизанска" калосана PDF Печати Е-Маил
Охрид
вторник, 30 март 2010

partizanska1v.jpgДеновиве до "Комуналец" пристигнале многу поплаки од жителите на ул."Партизанска" за состојбата во која се ноаѓа улицата поради градежните работи кои ги изведува инвеститор на оваа улица. Улицата секојдневно е прекриена со земја,кал и друг градежен материјал, како градбата да се изведува на самиот асфалт.

Последни измени ( вторник, 30 март 2010 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1181 1182 1183 1184 Следно > Крај >>

Резултати 10630 - 10638 од 10653
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive