Вести - Охрид
Се издрогирал и завршил во болница PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 10 јули 2020
svrohrid2q.jpgСВР Охрид поднесе кривична пријава против охриѓанец (29), поради постоење основи на сомнение дека го сторил кривичното дело ,,овозможување на употреба наркотични дроги”. Тој,  ноќта на 14.12.2019 година, набавил одредена количина опојна дрога кокаин, која подоцна, пред ноќен угостителски објект во Охрид, му ја понудил на друго лице и му овозможил нејзино користење. Пријавениот, поради предозираност со кокаин, на 15.12.2019 година , во неконтактибилна состојба бил донесен во Општата болница во Охрид.
Последни измени ( петок, 10 јули 2020 )
 
И во ковид услови библиотеката ги претставува... PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 10 јули 2020

avtorib1.jpgВо вонредни услови и Ковид – 19 во НУ Библиотека „Григор Прличев“ од Охрид и посебните протоколи за работа е затворена читалната и поради реорганизацијата на работата се’ уште нема услови за одржување промоции и други настани.

Читај повеќе...
 
69 лица не носеле заштитни маски на подрачјето на... PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 10 јули 2020
stefd1.jpgСпоред статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници констатирале 69 прекршоци за неносење лична заштита на лицето (Охрид-42, Струга-03, Кичево-15, Дебар-9). Ним им се издадени прекршочни платни налози за сторен прекршок по член 6 став 1 од Уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето заради спречување на ширење на заразната болест Ковид 19.
Читај повеќе...
 
Асфалтирани улици во Косел PDF Печати Е-Маил
Охрид
петок, 10 јули 2020
kosel1a.jpgДеновиве заврши асфалтирањето на 4 улици во село Косел. Овие активности се дел од годишнaта програма за комунален развој, сообраќај и улици на Општина Охрид. Во текот на наредниот период ќе следува асфалтирање на улици на уште неколку локации во општината.
Читај повеќе...
 
Физичка пресметка на "Туристичка" PDF Печати Е-Маил
Охрид
четврток, 09 јули 2020
tepacka1qq.jpgНа 08.07.2020 година околу 11.30 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу две лица  од Охрид. Напаѓачот, иако имал решение од Државниот здравствен инспекторат за одредена  мерка „изолација“, го напуштил својот дом и управувал патнички автомобил по булеварот „Туристичка“ со кој му го блокирал патот на сега нападнатиот, физички го нападнал и му упатил сериозни закани по неговиот живот. По целосно документирање на случајот, против напаѓаќот ќе биде поднесена соодветна пријава. 
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 11546
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive